Ruhumuzun elbisesi olan cildimiz, en az özen gösterdiğimiz organlarımızdan birisi durumunda. Uzmanlar, doğru ve zamanında yapılan bakımların herşeyi farklı kılacağını belirtiyorlar.
Cilt bakımı, klinik şartlarda cildin derinlemesine temizlenmesi, nemlendirilmesi ve desteklenmesini sağlayan bir uygulama. Klinik şartlarda ve modern yöntemler ile cilde verilen destek ürünler, daha derinlemesine nüfuz eder. Etkileri artar. Kişiler ev bakımı ile bu etkiyi uzatabilirler.
Cilt bakımı, tüm yaş gruplarına uygulanabilir. Bakım süresi, kişinin özel bir problemi yok ise, 4-6 hafta kadar. Özel bir problem söz konusu ise, uygulama 2 hafta ara ile yapılır. Uygulama, uzman kişiler tarafından hijyenik şartlarda yapılırsa, hiçbir yan etki söz konusu değil.
Cilt bakımı uygulama süresi, 1.5 -2 saat kadar.
VÜCUT BAKIMLARI;
Cildimiz; dış görünüşümüzü oluşturması dışında, birçok görevi olan bir organımız. İç dokuların, travma, ultraviole ışınları, ısı değişiklikleri, toksinler ve bakterilere karşı korunması için bariyer oluşturur. Ayrıca, duyu, immünolojik fonksiyonlar, termoregülasyon ve hissedilmeyen sıvı kayıplarının kontrolünde önemli rol oynar. Bu kadar önemli fonksiyonları olan cildimizi iyi korumalı ve bakımı konusunda daha hassas olmalıyız. Cildimizde, sürekli bir değişim söz konusu. Bu nedenle değişimi destekleyecek uygulamalar, cilt sağlığımız açısından önem taşıyor.
Vücut bakımlarında, nem ve oligo elemanlar yönünden zengin, deniz bazlı ürünler kullanılıyor. Bu ürünler, ciltteki ölü tabaka uzaklaştırılır, cilde nem kazandırılır ve dolaşım hızlandırılır.
Ayrıca deniz yosunlarındaki çeşitli aktif maddelerin yağ metobolizmasını hızlandırıcı etkisi de mevcut. Bu, sellülit ve lokal yağlanma problemlerinin çözümünde etkili bir yardımcıdır.
Cilt ve vucut bakımının titizlikle uygulandığı merkezlerden birisi de Denge'de uygulanan bakımlar;
I ) Anti-sellülit Bakımı;
Vücudun biçimlenmesi ve lokal oluşmuş portakal kabuğu görüntüsünü yok etmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda vücutta sıkılaşma sağlar ve toksin giderici etki yaratır. Uygulama süresi 1 saattir.
II ) Ölü Hücre Giderici Vücut Bakımı;
Hızlı bir güzellik bakımı. Ölü deriyi atarak cildi nemlendirir. Deniz bazlı peeling işleminden sonra rahatlatıcı ve nemlendirici masaj ile bu bakım tamamlanır. Uygulama süresi 1 saattir.
III ) Detox Sargılama Vücut Bakımı ( Detoxifying Bodywrap )
Bu bakımda, vücudunuza yosun veya deniz bazlı aktif içerikler uygulanarak sargılanır ve genelde içeriktekilerin daha iyi nüfuz etmesi için, ısıtıcı battaniye örtülür.Terlemeyi harekete geçirerek toksinlerin daha etkili elimine olmasını sağlar bu bakım, genel ve lokal zayıflamada oldukça yardımcı bir bakımdır.Uygulama süresi 1 saattir.
IV ) Biçimlendirici Vücut Bakımı ( Contouring Bodywrap ):
Saf deniz suyu içerikli kremlerin ısı ile birleşmesi, biçimlendirme etkisi sağlar.
Bu bakımla;
" Vücutta incelme,
" Toksin giderme,
" Lipolizi harekete geçirerek yağların boşaltımı,
" Dolaşım artımı, sağlanır.
" Anti-sellülit ve inceltici etki, birlikte kazanılır.
Uygulama süresi 1 saat 35 dk'dır.
V ) Sıkılaştırıcı Bakım : ( Firming Gel Bodywrap ):
Bu bakım, deri dokusunu güçlendirir ve cildi sıkılaştırır. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını onarır. Sıkılaştırıcı bakımın yanı sıra, ayaklara zindelik sağlayan özel bakımlar da uygulanır. Böylece, kişi, daha zinde olur ve bakımını daha sıkı bir his ile tamamlar. Uygulama süresi 50 dk'dır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 465
favori
like
share