Karın Şişliğinin Sebebleri - Karın Şişliğin Neden Olur - Karın Şişliğine Ne İyi Gelir - Karın Şişliği Nasıl Giderilir
İşte size kolayca şişen, yumuşamaya elverişli, yağ tutabilen hassas karın bölgemizi daha ince ve sıkı hale getirmek için yapmamız gereken şeyler:

Şişmeyi engelleyin

Karında mayalanma, yemek yerken yutulan havalar, stres, kabızlık, gazlı içecekler gibi birçok sebep karın ağrılarına sebep olduğu gibi karın şişkinliğine de sebep olabilir. Uygulayacağımız birkaç tedbirle bu gibi durumlardan kurtulmamızın olanağı var.

Yemek yerken acele etmeyin

Öncelikle yemek yerken sakin bir şekilde ağır ağır yememiz gerektiğini unutmayalım. Çünkü acelece yenen yemekler karnınızı bolca hava doldurmaktan ve şişirmekten başka bir işe yaramaz. Bu nedenle her lokmayı iyice çiğnemenizi ve bir öğünü yaklaşık yarım saatte bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

Liflerin dozunu ayarlayın

Lif tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü lif, bağırsakların çalışmasını sağlıyor ve dolayısıyla iyi bir sindirim için şart. Bu nedenle tam tahıllı besinlerden, sebze ve meyvelerden tüketeceğiniz liflerin günde 25- 30 gram arasında olmasına özen göstermeniz iyi olacaktır.
Et ve sebze tüketin

Sebzeler, et, balık, yumurta ve kuru sebzeler kolayca enerjiye dönüştükleri için midedeki hacmi arttırırlar. Özellikle sebzeler iyi sindirildiği ve hazmı kolaylaştırdığı için, karın şişkinliklerini önlemek için oldukça uygundur.

Tuzu ölçülü kullanın

Vücuttaki su miktarını fazlasıyla belirleyen tuzun bu yüzden şişirici etkisi vardır. Bu nedenle yediğimiz yemeklerde limonları ve taze ve otları kullanırsak bizim için daha iyi olacaktır.

Tüketeceğiniz tuzların da iyotlu olmasına özen gösteriniz çünkü iyotlu tuzlar özellikle çocukların zihinsel gelişimi açısından önemli olmakla birlikte, iyotsuz tuz kullanımı da zehirli guatr oluşumuna sebep olmaktadır.

Doğru nefes alıp verin

Vücudunuzdaki toksinlenmelerden kurtulmak istiyorsanız, doğru şekilde nefes alıp vermenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için burnunuzdan aldığınız nefesi ağzınızdan vermenizi tavsiye ediyoruz ve gün içerisinde birkaç defa mutlaka nefes egzersizi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yavaş yavaş aldığınız nefesi bütün vücudunuzda hissetmelisiniz.

Yağlanmayı önleyin

Çok fazla ve ağır yemek yendiğinde yağ vücudumuzda birikir aynı zamanda şişkinliğe sebep olur. Bunun önüne geçmek için de dikkat edeceğimiz birkaç nokta var.

Hareket edin

Özellikle karın çevrenizde biriken yağların birikmesini önlemek ve bu yağları eritmek istiyorsanız, bunun için en etkili ve kesin yöntemin spor yapmak ve hareket etmek olduğunu bilmeniz gerekir. Haftada 3 gün düzenli olarak egzersiz yapmaya ve 30 dakikadan fazla oturmuş pozisyonda olmamaya ve haftada üç gün düzenli bir biçimde egzersiz yapmaya dikkat ederseniz yağları yakabilirsiniz. Karın yağlarını eritmede düzenli mekik çekmenin de oldukça etkili olduğunu bilmenizde fayda görüyoruz.
Bu içerik karın şişliğine ne iyi gelir, karın şişmesine ne iyi gelir, karın şişmesinin nedenleri, mide şişmesine ne iyi gelir, kurtajdan sonra karın sıslıgı, yemek yedikten sonra karın sismesi, karın şişliği nedenleri, kürtajdan sonra karında şişlik, kürtaj sonrası karın şişliği, kürtaj sonrası karında şişlik, kürtaj sonrası şişkinlik, mide ve karın şişliğinin sebepleri nelerdir, yemekten sonra karın şişliğinin nedenleri, mide şişliği nasıl geçer, yemekten sonra mide şişmesi, Karin yaglari nasil giderilir, kürtajdan sonra karın şişmesi, kürtajdan sonra karın şişkinliği,
Şekeri azaltın

Bilhassa tatlılarda, sodalı içeceklerde ve şekerlerde bulunan şekerler, aynı rafine şekerler gibi kandaki inisülin seviyesini artıracak ve vücutta yağ seviyesinin yükselmesine neden olacaktır. Bu sebeple şekeri olabildiğince hayatınızdan çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Size göre olanı bulun

Yenilen yiyecekler sebebiyle kimi insanda yağlanma kalça kısmında, kimisinde ise göbek kısmında belirginleşir. Size kendi yapınızı keşfedip ona göre bir egzersiz ve beslenme programı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle uyguladıklarınız daha etkili olacak ve daha çabuk sonuç alacaksınızdır.

Kreminizi sürün

Karın yağlarını eritmede bazı bölgesel zayıflama kremleri de etkili olabilir. İçeriğine ve doktor tavsiyesine göre kullanacağınız bakım kremleri bazen, uyguladığınız tüm beslenme ve spor programının daha etkili sonuç vermesine yardımcı olabilir.

alıntıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7383
favori
like
share