Bismillahirrahmanirrahim

es selamün aleyküm ve berakatüh! degerli müslüman kardeslerim.

hemen ilk basta belirtigim türkcem iyi degil, dilimin döndügü kadar gayri anlatacagim size. bir kac yazma hatalar1 görmemezlikten gelirsiniz gayri :23:

tam olarak nezaman oldugunu hatirliyamiyorum ama, main-board da bir baslik acilmisti, icerigi'in den tam emin degilim ama, orda inancli hirisiyanlar (1.testamente inanip ve uygulayanlar) cennete girebilecekleri diye bir soru vardi galiba. cevabi da baya uzundu ev tam olarak da anlasilmiyordu. benim ve bir kac kisinin kafasini karistirmisti!!!

ben suan kurani kerimin türkce mealini okuyorum. orda bir ayete rasladim, yukardaki belirddigim sorunu cevabi! ve bunu sizlerle paylasmak istiyorum!
ayrica bu soruyu bir hoca ya da sordum ve onun cevabi, kisaca özetleyim:

"(hic ortagi olmayan) allah'a , hz. muhammed mustafa (s.a.v.)'e inanmiyanlar cennete giremezler!" ( yani bence müslüman olmanyan kisler bence)

kurandaki ayet:
El-Hac Suresi(22.sure) ayet 17
"O iman edenler, o Yahudiler, o y1ld1zlara ve güne$e tapanlar, o h1ristiyanlar, o ate$e tapanlar, o Allah'a e$ ko$anlar (var ya!) Allah k1yamet gününde bütün bunlar aras1nda hükmünü verecektir. (Müminleri cennete, ananmayanlar1 cehenneme sokacakt1r.) Cünkü Allah her $eyi hakk1yle görüp bilendir."

Allah (c.c.) bizi dogru yoldan ayirmasin, ve dünyal1k mal mülk h1rs1 ile denemesin bizi, ve günah larimizi bagislasin!!! ...amin
selametle...
Cemalettin_

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 543
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 09:00
Allah razı olsun
erkdag Tarih: 13.07.2006 08:56
İnaçlarına bağlı hırıstıyanda olsalar son peygambere (S.A.V) tabi olmalarını (Bernaba İncilinde ahber verdiği üzere ) gerekiyor eğer buna inanmıyorlarsa zaten inaçlı olsukalrıda şüpeli, nasılki güneş tepeye dikilirken gözünü kapayan kendine gece yapar, aynen öylede kainatın üzerinde İslamiyet her haliyle dillendirilirken buna sessiz kalmak ta onları cennet nimet lerinden mahrum etmezmi, bence kurtuluş yolu Resülü Ekrem Efendimizin yolunu dosdoğru tutmaktan geçiyor....
leotombak Tarih: 25.06.2006 21:01
cemalettin kardeşim paylaşımın için Allah razı olsun. *imansız islamiyet sebeb-i necat olmadığı gibi, islamiyetsiz iman da medar-ı necat olamaz* Bu sözünden sonra söyleyecek bir şey yok sadakat kardeşim. Selametle.
Cemalettin_ Tarih: 25.06.2006 12:56
Bismillahirrahmanirrahim

evet sadakat kardesim haklisin, ALLAH (c.c.) ve inssanin arasina girilmez, giremezde!!! sadece o insanin ve ALLAH'in arasindadir...

yüce rabbim bizi dogru yoldan ayirmasin! allah cümlemizden razi olsun!!!
...amin!
XX_Lord Tarih: 24.06.2006 10:03
Allah razı olsun. Emeğine sağlık güzel arkadaşım ben de ara sıra düşünüyordum inançlı Hıristiyanlara ne olacak diye.. Teşekkürler