akp parti Hatay milletvekili aday adayları - akp milletvekili adayları - Hatay 2011 seçimleri
Doktor Mehmet Demir

Mehmet Demir1971 Yılında Antakya bağlı ve Yayladağı-Altınözü ilçelerimizin ortasında bulunan Yoncakaya Köyünde doğdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise öğrenimimi Antakya’da tamamladım. 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Mecburi hizmetimi 1995-1998 yılları arasında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde tamamladım. 1998 yılında pratisyen hekim olarak Reyhanlı'ya atandım, o tarihten günümüze kadar sağlık alanlarında hizmet ettim. 2000-2003 yılları arasında ise Sağlık Grup Başkanlığı görevine atandım. 2003-2008 yıllarında ise Reyhanlı Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne atandım. 2010 yılında ise bu görevden alınarak başhekim yardımcılığı görevine atandım. 2011 yılında sağlık grup başkanlığına atandım. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu yönetimi son sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. 2001 yılında Memur-Sen’e Bağlı Sağlık-Sen Şubesi'ni Reyhanlı'da açtım. 2006 yılında Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği'ni kurdum. Kurucu başkan olarak görev yaptım. Avrupa İHH-Deniz Feneri ve Anadolu Platformu gibi ulusal ve uluslar arası kuruluşlarla ortak projelerde görev aldım. 2002 yılında Ak Parti’nin kuruluş aşamasında gönüllü olarak görevler yaptım.


Avukat Mehmet Saruhan

Mehmet Saruhan

‎1962 yılında Reyhanlıda doğdum. İlk ve orta, lise öğrenimimi Reyhanlı'da yaptım. Atatürk Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nü bitirdim. Askerlik görevimi yedek subay olarak Çanakkale’de tamamladıktan sonra 1986 yılında Ordu ilinde öğretmenliğe başladım. Burada 2 yıl çalıştıktan sonra Reyhanlı lisesine coğrafya öğretmeni olarak atandım. 1988 ve 2010 yılları arasında milli eğitimin çeşitli kademelerinde müdür, müdür yardımcısı ve öğretmen olarak görevler aldım. Öğretmenlik görevim devam ederken üniversite sınavlarına girdim ve İstanbul Hukuk Fakültesini kazanarak 1999 yılında fakülteyi bitirdim ve avukatlı stajına başladım. Bu tarihten 2010 yılına kadar öğretmenlik ve avukatlığımı beraber yürüttüm ve 2010 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Yabancı dil olarak Arapça bilmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Mahmut Hazırlar

1966 yılında Reyhanlı’da doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini doğduğu ilçede tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yönetim ve Organizasyon Bölümü'den mezun oldu. Memurluk hayatına 1988 yılında İçişleri Bakanlığında başladı. Daha sonra Kültür Bakanlığına bağlı Reyhanlı İlçe Halk Kütüphanesinde memurluk ve müdür vekilliği görevlerinde bulundu. Hatay İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini, Milletvekilliği aday adaylığına müracaat tarihine kadar yürütmüştür. Evli ve çocuk babasıdır.


Şükran Güzel

Emekli öğretmen ve Avukat.

İbrahim Bükel


5 Mart 1956’da Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Reyhanlı’da, öğretmen okulunu da Konya Akşehir’de bitirdi.

İlkokul öğretmeni olarak Urfa, Hatay ve Konya’da çalıştı. Öğretmenlik yaparken Konya Yabancı Diller Yüksek Okulunu bitirdi, ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Ana Bilim Dalında lisansını tamamladı. İngilizce öğretmeni olarak Konya Meram Anadolu Lisesi, Anadolu Ticaret Lisesi ve Özel Türmak Lisesi’nde çalıştı. Selçuk Üniversitesi’nin başta Eğitim Fakültesi İngilizce Ana Bilim Dalında olmak üzere çeşitli fakültelerinde beş yıl İngilizce dersleri verdi. İngiltere Kent Üniversitesinde İngilizce öğretimi diploma programını tamamladı. Liverpool Üniversitesi’nden Mphil (yüksek lisans + doktora öncesi eğitimi) diploması aldı. İngiltere’de bulunduğu süre içerisinde Londra’nın çeşitli eğitim kurumlarında İngilizce, Tük Dili ve Kültürü dersleri okuttu.

Türkiye’ye döndükten sonra Konya Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda İngilizce öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Bu görevi sürdürürken 30.10.2003’te Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına Kurul Üyesi olarak atandı. Milli Eğitim Bakanlığının stratejik açıdan en üst danışma ve karar mercii olan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında eğitim politikalarına hakimiyeti, eğitim alanındaki ulusal ve uluslararası deneyimleri ve çalışmaları ile kısa sürede birçok alanda ülkemizi ulusal ve uluslararası platformda başarı ile temsil etmiştir.

Uluslararası düzeyde birçok çalışmada yer almıştır bunlardan bazıları; ABD’de ülke temsilcisi olarak beş farklı eyalette eğitimle ilgili programlara katıldı. Lizbon 2010 eğitim öğretim programının uygulanması kapsamındaki çalışmalara ülke koordinatörü olarak katıldı ve ülke gelişim raporlarını hazırladı. Ülkemizin Hayat Boyu Öğrenim Strateji Belgesi’nin hazırlanması ve sonuçlandırılmasında Bakanlık bünyesinde komisyon başkanı olarak görev yaptı. Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu “Hayat Boyu Rehberlik Ağı Projesi”nde ülke temsilcisi olarak çalıştı. Yine Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ve sonuçlandırılan Avrupa Komisyonu destekli “İnformal Öğrenme Projesi”nde koordinatörlük, Anadolu Liseleri için İngilizce ders kitaplarının hazırlanmasında editörlük yaptı. Avrupa Komisyonu Destekli Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Hayat Boyu Girişimcilik Eğitimi Projesi Ülke Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi, UNICEF, British Council ve UK Sport Destekli Uluslararası İlham Projesi Yönetim Kurulu Üyesi, Çok Dillilik (Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca) Projesi Ülke Koordinatörü ve Avrupa Birliğinin 2020 eğitim-öğretim stratejik hedefleri kapsamında Anahtar Yetkinliklerin Değerlendirilmesi ana konusunda ülke temsilcisi olarak görev yapmıştır.

Ayrıca bildiri ve makale şeklinde Yabancı Dil Öğretmenlerinin Yetiştirilmesi (1988), Türkiye’de Halen Kullanılan Yabancı Dil Programlarının Değerlendirilmesi ve Bir Model Sunumu (2002), Türkiye’deki Okullarda Yapılan Yabancı Dil Çalışmalarının Değerlendirilmesi ve İyileştirilmesi İçin Görüş ve Öneriler (2004), AB Boyutuyla İnformal Öğrenme (2008), Eğitimde Hayat Boyu Öğrenme Perspektifi (2009) adlı çalışmaları bulunmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası düzeyde değişik hedef kitlelerine sunular yapmıştır. Hâlen Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında Kurul üyeliği görevini sürdürmekte olup üç çocuk babasıdır.

Mevlüt Aydın

1965 Dörtyol doğumluyum. Trakya Üniversitesinden mezun oldum. 1986 yılında Öğretmenlik Görevine başladım. Altınözü,İskenderun,Dörtyol İlçelerinde Öğretmenlik ve Okul Müdürlüğü yaptım. 2002-2005 yıllarında Dörtyol ve Erzin Milli Eğitim Müdürlüğü yaptım. 6 Yıldır Sosyal Hizmetler ve Çoçuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü Görevini yürüttüm. Evli 3 çocuk babasıyım.

Kazım Gökmen


Dörtyol’da doğdu. İlk ve ortaokulu Dörtyol’da, lise son sınıfı İskenderun Lisesi’nde okudu. 1977’de askerliğini bitirdi. Ticari hayatına baba mesleğiyle başladı. Daha sonra nakliye, ihracat, çiftçilik, yaptı. 1981 yılında akaryakıt istasyonu işletmeciliğine başladı. Yap-Sat şeklinde siteler yaptı. Halen İskenderun merkezde Gökmen Petrol İşletmeciliği yapmaktadır. Evli ve 2 erkek 4 kız olmak üzere 6 çocuk babasıdır.


İsmail Soylu

İsmail Soylu 1955 Dörtyol’da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Hatice. Ortaokul mezunu. Arapça ve Fransızca bilmekte. 22.Dönem Hatay Milletvekili. Evli, 3 Çocuk.


Mustafa Kiremitçi

Mustafa Kiremitçi 1973 İskenderun doğumlu.İlk,orta,Liseyi İskenderun’da okudu.İskenderun İmam Hatip Lisesi Mezunu. Üniversiteyi; Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Tıp Doktoru. Uzun yıllar Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp üzerine çalışmalar yaptı.Akupunktur Uzmanı,Nöralterapi ve Hipnoterapi uzmanı. Birçok sivil Toplum Kuruluşunda Genel Başkanlık,Yönetim Kurulu Başkanlığı,Yönetim Kurulu Üyeliği ve üyelik görevlerinde bulundu. Sağlık-der(Sağlık Mensupları Dayanışma,Toplum Sağlığını ve Çevreyi Koruma Derneği) Genel Başkanlığı, İsken-der(İskenderunlular Kültür ve Dayanışma Derneği) Genel Başkanlığı, İskenderun Yörükler Kültür,Tanıtma ve Dayanışma Derneği Fahri Başkanlığı ve yönetim Kurulu Üyeliği, İskenderun Gençlik ve Eğitim Derneği Üyeliği, Sigarasız Toplum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Paramedikal Aktüel Tıp Dergisi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği, İsken-der Dergisi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliği. gibi birçok derneğin ve derginin; Sahibi,Genel Yayın Yönetmeni, ve Yöneticisi görevlerini yapmış.


İsmail Deliveli

İsmail Deliveli 1950 ‘de İskenderun’da doğdu.İlk,orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladı.Hatay eski senatörlerinden Mustafa Deliveli’nin yeğeni olması vesilesiyle genç yaşta kendisini siyasi yaşamın içinde buldu.18 Nisan 1999 tarihinde yerel seçimlerde Fazilet Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı oldu.

1974-1977 yılları arasında Petrol İş İşçi Sendikası’nda yönetici olarak görev yaptı.1977-2000 yılları arasında İskenderun Petrol İş İşçi Sendikası’nın 23 yıl başkanlığını yaptı.İskenderun Petrol İş İşçi Sendikası başkanlığını yürütürken ayrıca 1985-2000 yılları arasında Türk İş Konfederasyonu’nun Hatay Bölge Temsilciliğini yaptı.

İskenderun Köyleri Kalkındırma ve Yaşatma Derneği’ni kurarak 3 yıl başkanlığını yürüttü.İskenderun Modern Evler Yeşil Cami Derneği’ni kurarak cami faaliyetlerini yürüttü.İskenderun Petrol İş Sendikası’na bağlı işyerlerini temsilen, bu iş yerlerinde işçilerimize ait Spor Kulübü ,Gıda tüketim Kooperatifi, Yapı Kooperatifi ve Yardımlaşma Sandıkları kurarak idare ve şevkinde bulundu.Şuanda Muhtarlarımızın da içinde bulunduğu İskenderun Dağ Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği kurucusu dur ve 2. Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 3 çocuk babasıdır. Ülkesine ve Hatay’a hizmet için Ak Parti’den Hatay Milletvekili aday adayıdır.


Zeynel Abidin Görgen


1967 Yılında bir işçi çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk okul 3. sınıfa kadar Antakya'da eğitim gören GÖRGEN, 1976 yılında babası Hacı Hasan Efendi'nin Demir Çelik fabrikalarında işe başlaması üzerine ailesi ile İskenderuna geldi. Eğitimine iskenderun'da devam etti ve 1986 yılında İskenderun İmam-Hatip lisesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi- İlahiyat ve İdari Bilimler / İktisat fakültelerinde eğitimine devam etti. 1992'de İktisat Fakültesinden mezun olan Görgen, o yıllarda Konya Büyükşehir belediye başkanı Halil ÜRÜN ile çalıştı. Konya Belediyesi için tanıtım ve sahne sanatları biriminin temellerini atan Görgen tiyatro oyunculuğu ve yönetmenliği yaptı.

Yatırım bankacılığı ve sigorta üzerine tezini tamamlayan Görgen, 1993-1994 te Asteğmen olarak vatani görevini yerine getirdi. Askerlik sonrası Refah Partisinde aktif siyasete devam etti, gençlik kolları başkanlığı ve seçim yürütme kurulu başkanlığı yaptı. Daha sonra Fazilet Partisinde Kurucu başkan yardımcısı olarak siyasete devam etti. Yıllarca Başabakan Recep Tayyip ERDOĞAN ile siyaset yapmasına rağmen bazı sebeplerden dolayı AK PARTİ kuruculuğundan bir süre resmiyette uzak tutuldu. Fakat daima aktif siyasetin içinde kaldı. 2007 genel seçimlerinde Milletvekili aday adayı oldu. Halen Muhasebe Müdürlüğü yapmaktadır. Aynı zamanda Girişimcilik ruhu olan Görgen aile şirketi kurmuş. açıkhava reklamcılığı, turizim ve lojistik işletmeri bulunmaktadır. Holanda ve Almanya dahil olmak üzere birçok yerel gazete ve internet haberciliğinde köşe yazarlığı yapan Görgen bir dönem İmza adı altında yerel gazetede çıkartmıştır. Bir kızılay şubesinnde Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Şehrimizde faaliyet gösteren Yamaç Paraşütü derneği yönetim kurulu üyesidir. Uzun yıllar İmam-Hatip lisesi mezunları derneği başkanlığı yapmıştır.


Osman Alpagül

Osman Alpagül 1961 Rize ili Çamlıhemşin ilçesi doğumluyum. İlkokul eğitimimi İnönü’de, orta okul eğitimimi 5 Temmuz’da, lise eğitimimi de İskenderun Lisesinde tamamladım. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi “Kamu Yönetimi” bölümü öğrencisiyim. 12 yaşından itibaren okul eğitimimle birlikte baba mesleğimiz olan pastane işletmemizde çalıştım. Halen bu işle meşgulüm. Yapı itibariyle her zaman yeniliklere açık, hep daha iyiyi gerçekleştirme yolunda hayata devam etmeye çalışıyorum. 1994-1997 yılları arasında Çay spor 2. Başkanlığında bulundum. MÜSİAD yönetim kurulu üyesi ve İskenderun Güvenliği için Toplumsal Yardımlaşma Derneği kurucu üyesiyim. 22 yıllık evliyim. 21 ve 17 yaşlarında 2 kız çocuğum var.


Mehmet Soydan

1962 yılında Yayladağı’nda doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Sadet’tir. İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği Bölümü Metalürji Mühendisi . İskenderun Demir Çelik Fabrikası Haddaneler Müdür Yardımcısı, Teknik Elemanlar Derneği İskenderun Şube Başkanı, Gümüş Koleji Okul Aile Birliği Başkanı, İsdemir Vakfı Genel Sekreterliği ve Mali Sekreteri - 22.Dönem Hatay Milletvekilliği. Evli, 3 çocuk babası.


Veysel Yıldırım

Veysel Yıldırım 1966 Yılında Kavaklıoluk Köyünde Doğdu. İlköğrenimini Esentepe ve Dumlupınar İlkokullarında ve Sarıseki Ortaokulunda okudu. İskenderun End.Meslek Lisesinden 1983 yılında mezun oldu.Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1989 yılında pratisyen doktor olarak mezun oldu ve Siirt Pervari'de ilk sağlık görevine başladı. 1991-1992 yıllarında Kıbrıs'ta askerlik yaptı. 1992 den 1995 yılına kadar İskenderun 1.Nolu Sağlık Ocağında görev aldı. 1995 -1998 Yıllarında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Dermatoloji İhtisasını tamamladı. 1998-2000 Yılları arasında Dörtyol Devlet Hastanesi, 2000 yılından günümüze kadar İskenderun Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır. 2007 Yılından itibaren İskenderun Devlet Hastanesi'nde Başhekim olarak hizmet vermektedir.


Bilal Yiğit

1961 Payas Dörtyol doğumlu. İlköğrenimini Payas Fahrettin Altay ilköğretim okulu, ortaöğrenimini de Payas Lisesi'nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksek Okulu Elektrik Teknikerliği Bölümü'nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra İskenderun Demir Çelik Fabrikaları Teknik Emniyet Müdürlüğü'nde işçi olarak 2 yıl çalıştı. Daha sonra ticarete atıldı. Halen demir ticaretiyle uğraşmakta. 1999 yılı seçimlerinde Hatay İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 5 yıl Hatay İl Genel Meclis Üyeliği yaptı.


İbrahim Yaran

İbrahim Yaran1956 Yılında İskenderun'umuzun Sarıseki beldesinde doğdum. İlkokulu Sarıseki'de, ortaokul öğrenimimi İskenderun'da tamamladıktan sonra, lise öğrenimimi yatılı olarak sürdürdüğüm Isparta Gönenköy İlköğretmen Okulunda, 1974 yılında tamamladım. Evli ve üç çocuk babası olarak İskenderun'da yaşamaktayım.

İş Hayatı

İş hayatıma sınıf öğretmeni olarak 1974 yılında başladım ve bu görevimi 1982 yılı sonuna kadar sürdürdüm. Üniversite eğitimimi; öğretmenlik mesleğimi sürdürdüğüm dönemde, 1975 yılında başladığım Gazi Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisinde 1980 yılında tamamladım. 1983-1986 yıllarında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği görevinde bulundum. 1987-1993 yıllarında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak serbest çalıştıktan sonra, 1994 yılında sınavla geçiş yaptığım Yeminli Mali Müşavirlik mesleğime başladım ve halen bu görevimi İskenderun'da sürdürmekteyim.

Siyasi Hayatı

Siyasete AK PARTİ'de başladım. 2002 ve 2007 genel seçimlerinde Hatay Milletvekili aday adaylığı, 2009'da İskenderun Belediye Başkanlığı aday adaylığında bulundum. 2009'da yapılan yerel seçimlerde İskenderun Belediye Meclis Üyeliğine seçildim, 2011 milletvekili seçimlerinde aday olabilmek içi bu görevimden yasa gereği 07.03.2011 tarihinde istifa ederek ayrıldım. Halen AK PARTİ'de aktif siyasete devam ediyorum.


Salih Açıkel

Salih AçıkelUzm.Öğrt. Salih AÇIKEL 1965 yılında Antakya Bohşin Köyü’nde doğdu.İlk ve Orta Öğrenimini Hatay’da tamamladı. 1990 yılında Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Adıyaman-Gerger, Bartın,Amasra ve İstanbul-Pendik’te Sınıf öğretmeni,Müdür Yardımcısı, Kurucu Müdür ve Okul Müdürü olarak çalıştı.Eğitimciler Birliği Sendikası Pendik İlçe Başkanlığı yapan ve Arapça bilen Uzm.Öğrt.Salih AÇIKEL, evli ve 5 çocuk babasıdır.


Halit Ataoğlu

Halit AtaoğluAk Parti İskenderun İlçe Teşkilatı Sekreteri.


Mehmet Yaşar Okay

Mehmet Yaşar OkayAntakya Lisesi'ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde öğrenimine devam ediyor. 1994 yılında Türkiye'nin en genç il genel meclis üyesi seçildi. 20 yıldan beri aktif siyasetle uğraşıyor. Budo Sporları Federasyon Başkanlığı görevini sürdürüyor.


Savaş Keleş

Savaş Keleşİlköğretimini Karbeyaz İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Antakya Merkez Lisesi'ni bitirdi. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü'nden 1995'te mezun oldu. 3 yıl dershanecelik yaptı. 1998'de Tanışma Köyü'nde sınıf öğretmenliği yaptı. 2004 yılında Samandağ'da Meslek Lisesi'nde çalıştı. 2005 yılında Kırıkhan'da Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'ne tayin oldu ve 2006 yılından beri burada çalışmaya devam ediyor.


Mehmet Cenk Akgöl

Mehmet Cenk Akgöl 1970 doğumlu. İş adamı. Ak Parti Hatay Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi'ydi.


Uğur Feriz

Uğur FerizHüsem ve Dilber Feriz’in 2. çocuğu olarak 16 Ağustos 1972 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. İlkokulu Şükrü Kanatlı İlköğretim okulunda, Ortaokul ve Lise eğitimini İskenderun Barbaros Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitiminin ardından 1989 yılında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Feriz, 1995 yılında Diş Hekimi olarak memleketi İskenderun’a tekrar dönüş yaptı. 1996 yılında ilk muayenesini açan Diş Hekimi Feriz, 3 yıl İskenderunlulara hizmet etti. 1999 yılında vatani görevini yapmak için İskenderun’dan ayrılan Feriz, askerliğini Tabip Asteğmen olarak 2000 yılında tamamladı. Askerlik hizmetinden hemen sonra tekrar İskenderun’da muayenesini açan Feriz, 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile ilk kez siyasete atıldı. 2003 yılının Nisan ayında gerçekleştirilen 1. Olağan Kongre ile AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nda yer bulan Feriz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Feriz, 2006 yılının Şubat ayında gerçekleştirilen 2. Olağan Kongre ile AK Parti İskenderun İlçe Teşkilat Sekreterliği’ne, 2008 yılının Ağustos ayında ise gerçekleştirilen 3. Olağan Kongre ile AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı 2. Başkanlığı görevine layık görüldü. AK Parti kurulduğundan bu yana İskenderun İlçe Teşkilatı içerisinde önemli görevlerde yer alan Diş Hekimi Uğur Feriz, 14 Ocak 2011 tarihinde, yaklaşan genel seçimlerde AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı olmak maksadıyla AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı 2. Başkanlığı görevinden istifa etti. Kızılay Derneği Şube Kurulu Üyeliği, İskenderun Gençlik ve Eğitim Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerinde de bulunan Feriz, evli ve bir çocuk babasıdır.


Filiz Özçörekçi

Filiz ÖzçörekçiAk Parti Hatay İl Genel Meclis Üyeliği yaptı.


Adem Yeşildal

Adem YEŞİLDALAdem YEŞİLDAL 1976 Antakya doğumlu.İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya'da tamamladıktan sonra, öğrenim hayatına 1998 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirerek devam ettirdi. Antakya'da stajyerlik eğitimini tamamladıktan sonra serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Askerliğini yedek subay olarak yaptı. Siyaset hayatına 2001 yılında kurulan Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı'na atanarak başladı. 2 Dönem Merkez İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra 16/04/2006 yılında yapılan il kongresinde il başkanı olarak seçildi. 2 dönem il başkanlığı görevini yaptı. Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Ayrıca Yeşildal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7858
favori
like
share