1985 yılında geçirdiği bunalım sonucu sedef hastalığına yakalanan 42 yaşındaki Mustafa Kara, Bilgi Üniversitesi'nde tedavi olmasına rağmen yaralarından kurtulamadı.
Uzun süren araştırmaların ardından yaptığı karışım sayesinde yaralarından kurtulan Kara, ilacın sedef hastalığına iyi geldiğini ispat etmek için domates, kızarmış yumurta ve acı yemeye başlayınca tekrar sedef hastalığına yakalandı. Yaptığı karışımı diğer hastalara da tavsiye eden Kara, "Çörek otu, kakule ve bal, karaciğeri yenilemede faydalı olan bitkiler. Bal, çörek otu, cennet otu ve kuru incirle birlikte bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve bağışıklık sistemi güçlenince karaciğer kendini yeniliyor. Vücut bu hastalığı bünyesinde istemiyor, 1.5 ay sonra kulaktan veya baş parmaktan iltihap olarak atıyor. 7 gün devam ediyor. 7 gün sonra bu yaralardan vücutta eser kalmıyor" dedi.

Sedef hastalığının başlıca düşmanının stres olduğunu söyleyen bir çocuk babası Kara, "Bu hastalığın üremesine domates, kızarmış yumurta, acı ve kostikli zeytinler yardımcı oluyor. Tıp literatüründe birçok türü bulunan sedef hastalığının tedavisi tamamen mümkün değil. Ancak ben bu hastalığı hiçbir kimyevi madde kullanmadan tedavi edeceğimi söylemiştim. 1.5 ay önce her tarafım yara içerisindeydi, şimdi ise yaralardan ve derimdeki yara kabuklarından eser kalmadı. Şu ana kadar bana gelip de ilaca devam edenler şifa bulmuştur. Ancak hastalık bizimle mezara kadar gider. Tamamen kurtulmamıza imkan yok. Zararlı olanlardan uzak durursanız bu hastalığa bir daha yakalanmazsınız" diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3619
favori
like
share
kara_mustafa Tarih: 01.08.2011 11:23
Adı gibi kara mustafa, bazı arkadaşların belirttiği gibi inanmayın bu adama, bende sedef hastasıyım ve her sedef hastası gibi keşke bir çaresi olsa diye düşünürdüm. Ta ki bu adam gibi umut tacirleriyle karşılaşana kadar. Annem ve eşimin bir şekilde kendisine ulaşıp, görüşme yaparak para yolladığı bu adamı, hemen akşamında aradım ve parayı geri iade etmesini istedim. Lakin aradan 1,5 ay geçmesine rağmen tek ayak üstüne bin yalan söyleyen bu adam ne parayı yolladı ne ilacı. Zaten hastalıkla ilgili olarak söylediği tek şeyde benle irtibatı kesme gibi safsatalardı. Sokağa atacak parası olan varsa buyursun arasın benim sözüm gerisine...unutmadan diğer forumlarda yazılan yazılarda bakarsanız hepsini aynı kalemden çıkmış olduğunu göreceksiniz. Özellikle hasta ya da hastane yazarken "t" yerine "d" kullanan Kara Mustafa, yine yalandan mesajlarından bana cevap olarak "Hasdanedeyim, sonra ararım" demiş ve tabi ki aramamıştı. Ben artık parayı da istemiyorum ilacı da, allahından bulacak zaten.
feray61 Tarih: 20.04.2010 21:37
teşekkürler
musician_man Tarih: 12.04.2010 21:16
arkadaşlar Allah şifa versin ama ben 2 aydır paraları verdim ilaç bekliyorum hayatımda duymadığım yalanları duydum paralara soğuk su içiyorum eğer ruh sağlığınızı bozmak istemiyorsanız aramayın, kaldı ki bana güvenmiyorsunuz şansınızı denemek istiyorsunuz, ozaman size kargoya kapıda ödemeli ürün almanızı tavsiye edebilirim bakalım o kabul edecek mi?
engin yener Tarih: 20.01.2010 21:50
BEN ENGİN YENER MUSTAFA KARA KİMDİR SEDEF İLACINI NERDE YAPIP NERDE SATIYOR LUTFEN YARDIMCI OLUN
kalbimsinsu Tarih: 07.12.2009 19:36
ben psoriasis püstüloza hasatasıyım yardımcı olursanız memnun olurum bal çörekotu cennet otu kuru incir demişsiniz bunların kullanılma şekilerini ve miktarlarını yazarsanız memnun olurum
gozo Tarih: 15.11.2009 00:40
10 YILDIR SEDEF HASTSIYIM SİZDEN DETAYLI OLARAK BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
gozo Tarih: 15.11.2009 00:35
10 YILDIR SEDEF HASTASIYIM SİZDEN NASIL DETAYLI BİLGİ ALABİLİRİM ? İLAÇLARINIZ HAKKINDA
NightWish Tarih: 20.12.2007 23:47
bu adamı bizzat ykından tanırım kendisi köylüm olur bu adam doktor Avcı Mustafa Kara Usak'lıdır aslen
minta Tarih: 24.07.2006 08:29
ne varsa doğada var