Seçuk Aydın Boks Maçı - Selçuk Aydın Boks Maçı Hangi Gün - Selçuk Aydının Boks Müsabakası Hakkında

Üç kemer sahibi boksör Selçuk Aydın, 1 Nisan Cuma gecesi Almanya'nın başkenti Berlin'de yeniden ringe çıkacak. Karşılaşma Avrupa spor kanalı Eurosport'tan naklen yayınlanacak.

Selçuk Aydın'ın rakibi Beyaz Rusya'dan Dzmitry Lubachkin, bugüne kadar yaptığı 18 maçın hepsini kazanırken 17 maçını nakavtla sonlandırmış tehlikeli bir boksör. Selçuk gibi sağ gardlı olan Dzmitry, 1.74 boyunda. Dün itibariyle antrenmanlarını tamamlayan Osmanlı Savaşçısı lakaplı boksör Selçuk Aydın, bu maç için iki hafta Stuttgart’ta başarılı Alman antrenör Conny Mitemeier ile birlikte kamp yaptı. Boks yaşantısında yep yeni bir sayfa açtığını belirten Selçuk, ‘Amerika’da kaldığım süre beni bayağı yordu. Bu yüzden yeniden Almanya’yı tercih ettim. Buradaki çalışma ortamım çok iyi ve her şey yolunda. Moralim yüksek ayrıca hiçbir sakatlık sorunum yok. Çıkacağım maç kemer müsabakası olmadığı için bazıları maçı küçümsüyorlar. Biz boks yapıyoruz. Rakibin iyisi kötüsü yoktur. İki yılda iki maç yaptım ciddi bir maç eksiğim var bu açığı kapatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiki rakibim 18 maçın hepsini kazanmış ve 17 nakavtı bulunuyor. Daha önce karşılaştığım Romen Ionut Dan‘Jo Jo Dan’ gibi kaçak dövüşmüyor. Benim gibi harbi bir dövüşçü o yüzden çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Sevenlerim maçlarımı özlemişler onlara zevkli bir dövüş izletmek istiyorum’ dedi.

Trabzon bölgesi Türk Milli takım antrenörlerinden Cahit Süme’de Selçuk Aydın'a destek olmak amacıyla Türkiye’den bu maç için geldi.

Ayrıca, aynı gece Selçuk’un yakın arkadaşları Ağır siklet boksör Erkan Teper ve Yarı ağır siklet’te daha önce dünya şampiyonu olan Fırat Arslan’da ringe çıkacaklar. Karşılaşmalar Avrupa spor kanalı Eurosport’tan naklen yayınlanacak. Selçuk Aydın, bu güne kadar Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu ve Dünya Gümüş Kemer şampiyonluklarını kazanmış başarılı bir isim. Profesyonel boks yaşantısında yenilgisi bulunmayan Selçuk Aydın profesyonel ringlerde yaptığı 20 karşılaşmanın 15’ini nakavtla olmak üzere hepsini kazanmış.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3357
favori
like
share