[COLOR=coral]

Türkiye´de bugün 40´ın üzerinde otomobil markasının 212 farklı modeli satılıyor.
Türkiye otomobil pazarında tüketicinin beğenisine sunulan otomobillerin sayısı versiyonlarıyla birlikte 1800 adeti buluyor. Ancak, mevcut markaların dışında yeni 6 marka Türkiye otomobil pazarına girmeye hazırlanıyor.

Bunların başında İngiliz Aston Martin, İtalyan Lamborghini, Güney Koreli Ssanygon, İranlı Samandra, Hintli Mahindra ve Çinli Chery geliyor.

İNGİLİZ ASTON MARTIN: İngiliz Aston Martin´in Türkiye distribütörlüğü için birçok grup yakından ilgileniyor. Bunların başında da Borusan Otomotiv geliyor. Rolls Royce, Land Rover, Mini ve BMW´nin Türkiye distribütörü olan Borusan´ın, Aston Martin´in distribütörlüğü için de adı geçiyor. Ancak, Aston Martin´in Avrupa Satış Müdürü Tatjana Merzweiler, bugün itibariyle bir anlaşma olmadığını, ancak, lüksotomobil potansiyeli nedeniyle Türkiye ile ilgilendiklerinin altını çiziyor.

İTALYAN LAMBORGHINI: İtalyan Lamborghini´nin Türkiye distribütörlüğü
için Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda ve Seat markalarını bünyesinde bulunduran Doğuş Otomotiv ilgileniyor. Doğuş Otomotiv Başkanı Ajlan Acar, bir süre önce Lamborghini´yi Türkiye´ye getirmek için çalıştıklarını anlatmıştı.

KORELİ SSANGYONG: Güney Koreli SsangYong markasıyla birlikte Bayraktar Holding´in adı geçiyor. Citroen ve Subaru markalarının distribütörü olan Bayraktar Holding´in markayla distribütörlük için son aşamaya geldiği konuşulanlar arasında.

HİNTLİ MAHINDRA: Türkiye´ye giriş çalışması yapan bir başka marka ise Hintli Mahindra. Doğuş Otomotiv eski Başkanı İlhan Çetinkaya, Hindistan´ın en eski markası Mahindra´nın distribütörlüğünü aldı. İstanbul´da showroom açan Çetinkaya, kısa bir süre içinde Mahindra´yı Türk otomobilseverlerin beğenisine sunacak.

İRANLI SAMAND: Türkiye pazarına giriş yapan bir başka yeni marka da İran´dan geldi. Yönetim Kurulu Başkanlığını Şükrü Seskır´ın yaptığı M.Y.S. Automotive İranlı Samand´ı Türkiye´de satışa sundu.

ÇİNLİ CHERY: En büyük bombayı ise Japon Mazda´nın Türkiye temsilcisi Mermerler Grubu patlatacak. Çinli Chery markasının distribütörlüğünü alan Mermerler, Çinli bir markayı Türkiye´ye getirerek bir ilki gerçekleştirecek. Çinli Chery´nin 2007 yılında Türkiye pazarına sunulması planlandığı konuşuluyor. Bu yıl Detroit´teki otomobil fuarında Amerikalı tüketicilerin karşısına çıkan Chery, gelecek yıl ABD pazarına giriş yapmayı planlıyor. Küçük sınıftan 4x4 SUV araçlara kadar geniş ürün gamı bulunan Chery´de Tiggo, QQ, Oriental Son, Flagcloud, Windcloud isimli modeller yer alıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 444
favori
like
share
minta Tarih: 27.07.2006 07:50
emeğine sağlık
aliozay Tarih: 14.07.2006 12:21
tesekkürler
bilinmez Tarih: 04.07.2006 11:47
[COLOR=burlywood]Paylaşımın için teşekkür ederim
sakin75 Tarih: 04.07.2006 11:46
teşekkürler
by_ufuk Tarih: 03.07.2006 22:13
[COLOR=burlywood]paylaşımın için sağol CADIKIZ :23: