ayak bileğinde ağrı - el bileği ağrısı - ayak bileğinde iltihap nedenleri - el ayak şişmeleri
Bilek Ağrısı Sebepleri

El ve ayaklar insanların en çok kullandığı uzuvlardır.Durum böyle oluncada en çok yük bunlara binmektedir.Boşuna atalarımız dememiş akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye.Bilek ağrılarının sebeplerini irdelerken ayak ve el bilekleri olarak iki ayırmak daha doğru olacaktır.

Ayak bileği ağrıları nedenleri

Ayaklar bütün gün bizi taşıyan önemli parçalarımızdan biridir.Bu sebepten dolayıdır ki özellikle ayakta kalmayı çok gerektiren mesleklerle ilgilenenler bunlar: askerlik,tezgahtarlık,öğretmenlik olarak daha da artırabileceğimiz sıkça ayak bileği ağrısı görülmesine sebep olan mesleklerden bazılarıdır.
Ayak bileğine mesleğin etkisi dışıdna burkulmalar,bilek iltihaplanmaları,gut hastalığı,mineral eksikliği ve dolaşım bozuklukları olarak bilek ağrısına sebep gösterilebilir.

El bileği ağrısı nedenleri

Ayak bileği ağrısına oranla el bileği ağrısına çok sık rastlanılmaz.En çok el bileği ağrısı yaşayan kişiler bilgisayar ile çok haşır neşir olan kişilerdir.Genel olarak ayak bileği ağrısına sebep olan etkenler ile el bileği ağrısına sebep olan etmenler aynı sayılır.El bileğinin orantısı şekilde kullanılması,el bileğinin çok uzun süre aynı şekilde kalması,çok ağır yük kaldırmak başlıca el ağrısı sebepleridir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2822
favori
like
share