faranjit bitkisel tedavi - boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler - boğaz ağrısna ne iyi gelir - bademcik bitkisel tedavi - boğazda gıcık nasıl geçer
İbrahim Saraçoğlu, adaçayını ağız kokusunu önleyici, aynı zamanda bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı kouryucu olarak öneriyor. İbrahim Saraçoğlu adaçayı kürü hakkında bilgi vermek istedik.

İbrahim Saraçoğlu Adaçayı Kürü

İbrahim Saraçoğlu, adaçayının faydalarından bahsederken, bademcik ve/veya boğaz iltihabının (faranjit) oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyici olduğundan bahsediyor. İlk günlerde gün boyu birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası sizi yeniden dünyaya gelmiş gibi yapacaktır. Daha sonraki günlerde haftada birkaç defa bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.

Adaçayında bulunan cineol, öksürüğü engelleyici bir maddedir. Kısaca, adaçayı hem doğal bir antibiyotik hem de doğal bir öksürük engelleyicidir.

İbrahim Saraçoğlu, adaçayı alırken, özellikle yabani adaçayı almamanız gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Ağız kokusu için Adaçayı

Bademcik iltihabı (tonsilit) olanların sabah kalktıkları zaman ağız kokuları oldukça ağırdır. Boğaz iltihabının neden olduğu bu kokuya karşı İbrahim Saraçoğlu adaçayı ile gargara yapılmasını öneriyor. Hatta adaçayını lavabonuzdan eksik etmemenmiz gerektiğini vurguluyor. Hergün, ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargarasını yapmak ağızdaki bakterilere ve de ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyicidir. Hazırlanan adaçayı gargarası üç gün bozulmadan lavabonuzun rafında durabilir.

İbrahim Saraçoğlu Adaçayı Kürü : Bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına (farenjit) karşı koruyucu
Yaklaşık bir su bardağı suda bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı on dakika demlenir. Günde 2-3 defa gargarası yapılır. Ayrıca, beraberinde bir ay boyunca hergün bir çay bardağı adaçayı içilir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur: Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitkiyi daha fazla suyunun içinde bekletmeyiniz mutlaka süzüp ayırınız.

Kronikleşmiş bademcik ve boğaz enfeksiyonları için adaçayı yetersiz kalır. Böyle durumlar için İbrahim Saraçoğlu, Ebegümeci kürü öneriyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1764
favori
like
share