puzzle ile çarpma işlemi - eğlenerek çarpma işlemi öğrenimi - matematik puzzle nasıl kullanılırÇARPMA: ilköğretim 2. sınıf öğrencilerinin çarpma işlemlerini, oynayarak, anne-baba veya öğretmenlerinin yardım ve yönlendirmelerine gerek kalmadan kendi kendilerine yanlışsız işlemler yaparak öğrenmeleri için Montessori eğitim anlayışıyla puzzle formunda tasarlanmıştır.

KULLANMA YÖNERGESİ

Kendi Kendine Çalışma: işlem kartları (büyük) yerlerinden çıkarılıp masaya dizilir, küçük kartlar da çıkarılıp büyük parçalardan kesim şekilleri uygun olanlar ile birleştirilir. Parçalar tamamlanır. Bu denemeler sırasında işlemler ve sonuçlar karşılaştırmalı olarak öğrenilir. Tekrarlar öğrenmeyi kalıcı hale getirecektir.

Birlikte Çalışma: Matematik puzzle 1 çarpma, aynı zamanda dikkat ve hafıza oyunudur (memory). Bu çalışmada bütün kartlar masaya kapatılır. Masanın etrafında kaç kişi varsa oyuna katılabilir. Oyuna başlayacak olan ilk kişi belirlenir. Oyuncu bir büyük bir küçük kart açar. Eğer açılan kartlar uyumlu ise kartları alır; değilse yerlerine tekrar kapatır. Sıra sonraki oyuncuya geçer. O da aynı işlemi tekrarlar, oyun devam eder. Kartların kesim formuna ve açılıp kapatılan kartların yerlerine dikkat eden oyuncular daha çok doğru işlem gerçekleştirir, daha çok puan toplar ve oyunu kazanır.

Öğretmenlere ve Anne-Babalara Not: Birlikte çalışma, sizlerin de katılımıyla bir aile oyununa dönüşecektir. Öğrenme düzeyini daha kolay gözlemlemenize yardımcı olduğu gibi çocuklarınızın güven duygularının gelişimine de yardımcı olur.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1445
favori
like
share