Ameliyat Sonrası Morluk Nasıl Geçer - Hiloterapi Nedir - Hiloterapi Tedavisi Hakkında

Hiloterapi tedavisi son bir yıldır kullanıma giren ve özellikle burun estetiği ameliyatalardan sonra oluşan morluk ve şişlikleri azaltmak için kullanılan bir yöntem.


Burun estetiği ameliyatı ile ilgili bilgi arayan hemen hemen herkes öncelikle duyduğu ilk iki şey burun içine koyulan tampon ve ameliyattan sonra oluşan morluklar ve şişliklerdir.

Bu morluk ve şişliklerin oluşum nedeni burun kemiğinin kesilmesi sırasında ve ameliyat sonrası dönemde göz çevresi dokulara sızan kandır.Bu durumun önüne geçmek için ameliyat sonrası dönemde ,klasik olarak hastanın başının yüksek tutulması ve göz çevresine buz uygulaması yapılmalıdır.Ancak buzun soğukluğunun 0 derece olması buzun uygulanabilirliğini zaman olarak sınırlıyor ve uzun süreler uygulanamıyor.

Bu nedenle bu güne kadar hastalarımıza buz uygulamasını ancak aralıklı olarak yapabiliyorduk.Bunun nedeni ise uzun süre buz uygulamasının ciltte cilt yanığı yapmasıydı.

Hiloterapi tedavisi ile 15 dereceye kadar soğutulmuş suyun özel bir maske yardımı ile göz çevresine uygulanması yöntemidir.15 derece olan su buz gibi cilde zarar vermediği için aralıksız devamlı olarak uygulanmakta, 4 saat boyunca aralıksız uygulanması sonucunda ise tam olarak etkili olabilmektedir.

Bu yöntem Burun Estetiği ameliyatı sonrası morluk ve şişliği çok ciddi oranda azaltmakta ve bu sayede hastalar daha konforlu bir ameliyat sonrası süreç geçirebilmekteler.

Burada hastalarımın anlamasını istediğim ve önemle üzerinde durduğum konu;bu tedavinin buz uygulamasıyla karşılaştırıldığında daha konforlu olduğu morluk ve şişliği çok azalttığı ancak morluk ve şişliği tamamen yok etmediğidir.


Op. Dr. A.Emre İLHAN Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2703
favori
like
share