şekeri düşüren bitkiler - şekere iyi gelen yiyecekler - kan şekeri nasıl düşer - yüksek şeker nasıl düşürülür - hangi bitkiler şekeri düşürürÇemenotu

çemenotu, mucilage adı verilen liflerden oluşan bir bitkidir. Çemenotu bitkisinin tohumları kan şekerini dengeler, kolesterolü düşürür.

Soğan

Hemen hemen her yemeğe koymayı ihmal etmediğimiz soğan, kuersetin kaynağıdır. Kuersetin diyabet hastalarında görülen göz sorunlarını önleyen bir maddedir.

Yer fıstığı

Yer fıstığı her ne kadar yağlı bir çerez olarak görülse de kan şekerini düşürmektedir.

Fasulye

Fasulyenin de kan şekerini düşürdüğü, şifalı bitkiler uzmanı Dr. James Duke tarafından önemle belirtiliyor. Dr. James ” Eğer şeker hastası olsaydım, bol bol fasulye yemeği yerdim, yemeğin içine de bol miktarda soğan koyardım ” diyerek fasulyenin kan şekerini düşürmedeki başarısını vurguluyor.

Sarımsak

Sarımsak bir çok hastalığa iyi gelen şifalı bir sebzedir. Sarımsak özellikle doğal antibiyotik olma özelliğiyle bilinir. Bunun yanında sarımsak kan şekerini düşürmede mükemmel bir bitkidir. Kan şekeri yüksek olanlar sarımsağı sofralarında eksik etmemelidir.

Defne

Doktor James, Amerikada yaptığı araştırmalar sonucu defne yaprağının yarım kaşık bile kullanılığında vücuttaki insilüni çok etkili bir şekilde kullanmamızı sağladığını belirtiyor. Dr. James’ in kobaylar üzerinde yaptığı deneylerde, defne yaprağı kullanan kobayların kullanmayan kobaylara göre daha düşük kan şekerleri miktarına sahip olduğunu saptamıştır.

Hatmi Çiçeği

Pektin adı verilen lif bakımında zengin olan hatmi çiçeği, Kan şekerini en iyi düşüren bitkilerden birisidir. Dr. James hatmi çiçeğinin köklerini gece boyunca ağır ağır kaynatmamızı öneriyor. Her sabah bu çaydan içmemiz kan şekerimizin düşmesini sağlıyor.alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7946
favori
like
share