bel ağrısı şifalı bitkileri - bel fıtığı şifalı bitkiler - bel ağrısına ne iyi gelir - şifalı bitkiler - bel ağrısına bitkisel çözüm
Bel Ağrısı - İhlamur
İlacın Latince Adı: Tilla Cordota Miller
Türü: Ağaç
Hastalık: Bel Ağrısı
Tedavi: Ihlamur, Selvi kozalağı ile beraber kaynatılıp içilirse faydası görülür.
Yan Tesiri: Aşırı miktarda ıhlamur uzun süre kullanılırsa kalbe zarar verir. Bazılarında bahar nezlesi yapar. Oğul otu ile beraber kullanılır. Bahar nezlesi içinde balla karıştırılıp yenir.
Önemli Notlar: Grip ve öksürüğe yaprağıda çiçeğide fayda verir.
İçindekiler:Uçucu yağ, Tanen, Şeker, Glikozit (terletici), Saponin, Hesperiddin(Sarı boya), C-P vitaminleri, Kadın-Erkek hormonları, Sakkaroz, Glikoz, Tanen, Reçine, Enzimler, Tatrikasit Tuzu.

Bel Ağrısı – Kekik

İlacın Latince Adı: Thyme
Türü: Ot
Hastalık: Bel ağrısı
Tedavi: Kekik kaynatılıp içilir.Kekik lapa yapılıp sıcak olarak bele bağlanırsa bel ağrısına faydalıdır.
Yan Tesiri: Uzun süre bol miktarda alınırsa Timol, Kalkan bezinin salgısının artmasına neden olabilir.
Önemli Notlar: Hazmı kolaylaştıran, Mikrop öldüren, eşsiz bir nimettir. Gerek yemeklere, gerek salatalara baharat olarak, gerekse çay gibi içilerek istifade ediniz. Araba tutanlar, arabaya binmeden önce 1 su bardağı kekik suyu içerse araba tutmasından kurtulabilirler.
İçindekiler:Uçucu yağ, Timol, Kavrakrol, Simol, Borneol, Pinen, Tanen, Acı maddeler, Glkozidler, Reçine (Timol, Fenolden 25 kere daha fazla güçlü bir antiseptiktir.)

Bel Ağrısı

Tanımı : Vücudun bel bölgesinde meydana gelen ve çeşitli sebepleri olan ağrılardır.

Nedenleri : Bu sayfada, belirli bir anotomik rahatsızlık nedeniyle değil de daha çok yorgunluk, hamlık ve sportif incinme gibi şikayetlerden kaynaklanan bel ağrıları gidermek için önerilerde bulunacağız. Fakat bu durumda olsa bile bu ağrıların çok şiddetli ve uzun süreli olması durumunda uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.

ÖNERİLER

Yeteri kadar zeytinyağı ısıtılıp ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve sıcak tutulup sert bir zemine yatılır.

Bele ağrının olduğu bölgeye bir kaç kat geniş yapraklı lahana konulup sert bir zemine yatılır.

Birer çay kaşığı günlük, havlıcan, zencefil bunlara ek olarak bir tatlı kaşığı çam fıstığı bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

Birer tatlı kaşığı sinameki, mesteki, toz şeker ve bir çay kaşığı günlük bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

Bel Ağrısı İçin Banyo Önerileri

100 gram at kuyruğu akşamdan soğuk suyun içine bırakılıp, ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve göğüs kafesine gelecek şekilde 20 dakika kadar suyun içinde oturulur. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

500 gram tıbbi karakafes otu yaprağı akşamdan 5 litre soğuk suyun içine bırakılıp ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve bel ve sırt bölgesi suyun içinde kalacak şekilde banyo yapılır. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6406
favori
like
share
N.N. Tarih: 30.04.2011 22:12
Teşekkürler canım benim...ellerin var olsun...
Darkvadi98 Tarih: 30.04.2011 21:09
paylaşım için sağol