Telkinle Sigarayı Bırakmak
Bugüne kadar 1000 den fazla kişiye sigarayı bıraktırdık.
Biz size destek vermeye, bırakabilmeniz için telkinlerle yardımcı olmaya hazırız. Gelin sizin için birlikte mücadele edelim.
SİGARADAN KURTULALIM...
Her gece "Yarın sigarayı bırakıyorum" diye kendinize söz veriyorsunuz. Merdiven çıkarken nefes nefese kalıyorsunuz. Arada öksürük krizleri oluyor, spor yapamıyorsunuz, iradenizin yeterince güçlü olmadığını düşünüp bırakamam diye endişeleniyorsunuz.

Bazen içtiğinize kızıyor ve kendinizden nefret ediyorsunuz. Sigaranın rahatsız edici kokusu evinize, arabanıza, üstünüze, iş yerinize sindiği için rahatsız oluyorsunuz ve türlü değişik yollarla bu korkuyu örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Ama bir gerçek var ki sigarayı hala bırakamadınız. Bunun nedenini de kaçamak cevaplarla geçiştiriyorsunuz, sevdiklerinizin sağlığını bozuyorsunuz.

Derler ki sigara içen insanı köpek ısırmazmış, evine hırsız girmezmiş ve asla yaşlanmazmış. Neden mi? Çünkü sigara içenler bir zaman sonra baston kullanmaya başladıklarından köpek saldırırsa kendini bastonuyla korurmuş, devamlı evinde öksürdüğü için hırsızlar bu evde bir insan var deyip girmezlermiş ve erken öldükleri için de yaşlanmazlarmış.

Sigarayı bırakmak gibi bir istek mutlaka kesinleştirilmiş, ciddi bir kararla desteklenmelidir. Aksi taktirde başlamak isteseniz bile bir türlü başlayamazsınız. Gerçek karar gönülden verilen bir karardır. Uygulamalarımızda biz şu gerçeğe tanık olduk ki o da bu kararı her zaman verebilirsiniz. Bazı kişiler "Yarından itibaren sigarayı bırakacağım." derler fakat o yarın bir türlü gelmez. Her başlayan günle birlikte kişi bir sigara yakıverir ve "Bu gün olmasın da artık yarın başlarım." der ve günler birbiri ardına geçiverir. Aradan geçen zamanla birlikte de kişi bu kararından gittikçe uzaklaşır ve bir türlü gerçekleştiremez. İşte bu önemli noktayı düşünerek, bu kararı verin ve o andan itibaren gerçekleştirin asla ertelemeyin .Böylelikle insanın en kötü davranışı olan "Erteleme Huyunun" da üstesinden geldiniz demektir. Ertelemeyin, ertelemeyin, ertelemeden karar verin ve uygulamaya geçin.

Bedeninize tanıyacağınız birkaç gün onun bu temizliği gerçekleştirmesi için ihtiyaç duyacağı süredir. Kolay mı geçer? diye soracak olursanız, bu bekleyiş sürecine bedeninizin mecbur olduğunu düşünmeniz gereklidir. O zaman kolay geçecektir. Diyelim ki iki, üç günde bitmedi. O zaman da bedeninizin biraz daha sizden süre istediğini düşünün. Yalnız bir gerçek vardır ki bedeniniz bu temizlik işini mutlaka bitirecektir ve siz kendinizi sigara içtiğiniz günlerdekinden de daha sağlıklı ve güçlenmiş, ayrıca zinde hissedeceksiniz. Dile kolay , beden dört bin zehirden kendini temizleyecek. Bu vakti ona tanıyın. Siz onu kirletmek için yıllarca uğraştınız ve o daima sizi arıtmak, temizlemek için çaba gösterdi. Hak verin bedeninize ve acelecilik etmeyin. Aceleyle yapılacak şey en güzel hayrı size getirmez.

Artık durmayın ve gerçek kararınızı verin.İçtiğiniz sigaranın çokluğu ile kendinizi korkutmayın. Biz günde sekiz paket içen insanın sigarayı bıraktığına şahit olduk.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1000
favori
like
share
COCO Tarih: 27.06.2008 19:16
sag ol.
mihmandar Tarih: 25.06.2008 10:17
ülkemizde toplu ve kapalı alanlarda sigara içme yasağı başladığı gün

SİGARAYI BIRAKMA KARARI VERDİM VE HALEN İÇMİYORUM.

yalnız 3. günüydü rüyamda aman bir tatlı içtimki, ama uyanınca içme isteği duymadım.

BUNDAN SONRADA BEYNİMDEKİ SİGARA ODASINI ASLA AÇMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.
erol_72 Tarih: 24.06.2008 12:59
bırakma planları yapmaya başladım bile teşekkürler...
berfo24 Tarih: 17.04.2008 16:31
paylasim icin tesekkürler ...umarim bizde sigarayi birakabiliriz
aviatör Tarih: 20.07.2006 13:13
saol
minta Tarih: 20.07.2006 08:26
paylaşım için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 14.07.2006 23:21
paylaşımların için teşekkürler
erkancan Tarih: 14.07.2006 19:34
teşekkürler