Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükrü Uğuz, "Bir kadını tam olarak anlayan, dinleyen ve onun hissettiklerini hisseden erkek yoktur" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Şükrü Uğuz, Adana Rotary Kulübü'nün olağan toplantısında, "Beynin Cinselliği" konulu bir konuşma yaptı. Kadın ve erkek arasındaki düşünce farklılıklarını dile getiren Uğuz, "Bir kadını tam olarak anlayan, dinleyen ve onun hissettiklerini hisseden erkek yoktur" diye konuştu.

Kadınların dokunmaya olan hassaslığının, erkeklere oranla yaklaşık 10 kat daha fazla olduğunu, kadınların erkeklere göre daha sosyal kişilikte olduğunu ve bir sosyal iletişimde erkeklere oranla daha fazla dokunduklarını ifade eden Uğuz, "Kadınlar dokunmayı çoğu zaman duygusal olarak ister ve sever, fakat erkekler ise karşı cinsle teması genellikle cinsellik olarak algılar" dedi.

Kadınları etkileyen önemli faktörlerin "parlak şeyler" olarak adlandırılan pırlanta, elmas ve altın gibi değerli takılar olduğunu belirten Uğuz, akşam eve gelen bir erkeğin eşine pırlanta veya elmas gibi parlak bir hediye vermesinin bir şişe şarap vermesinden çok daha etkili olacağını söyledi.

Kadın ve erkeklerin hediye kavramlarını değerlendiren Uğuz, hediye kavramının erkekler için genellikle eksik olan ve işe yarayan eşyalar olurken, kadınlar için ise karşılıksız olan ve onlar için ne kadar para harcanabileceğini gösteren şeyler olduğunu ifade etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 632
favori
like
share
cansulum Tarih: 05.08.2006 22:18
bencede çok doğru söylüyosun.
<ÜLKÜ> Tarih: 05.08.2006 15:35
bu çok doğru BİZİ BİZDEN BAŞKASI ÇÖZEMEZ özlem teşekkürler seninle yazışmak istiyorum HAYALLERİMİ KADER REHİN ALDI :5:
IlKCeMrE Tarih: 04.08.2006 00:08
süper tam anlamiyla erkekleri anlatmis
SU-PERISI Tarih: 01.08.2006 14:39
çok dogru eline saglık özlemcigim
minta Tarih: 14.07.2006 15:51
çok iyiydi