BİR İSRAİL ASKERİ VAHŞETİ ANLATIYOR
Lübnan'a ilk kez 19 yaşında, askere henüz yeni alındığımda gittim. Ve dahil olduğum birlik şu anda ismini vermek istemediğim kasabaya gönderildi. Bir evin kapısını kırıp içeri girdik, aileye bir kenara çekilmesini söyleyip, orta yaşlı bir adamı dışarı çıkardık. Gözlerini bağladıktan sonra ellerini arkaya bağladık ve ıssız bir yere götürdük. Dizlerinin üstüne çökmeye zorladık ve başının arkasına silah dayadık, eğer konuşmazsa onu öldüreceğimizi söylüyorduk. Tam o sırada BM görevlileri geldi ve adamı bıraktık. Eğer gelmeselerdi, olay daha da ileri gidebilirdi. Ertesi gün 10 yaşında bir Lübnanlı çocuğu sırf alay etmek için aldık. Ailesini zorla mutfağa kapadık ve çocuğu yakındaki bahçeye sürükledik. Komutanım çocuğun yüzünü yerlere sürerken, ben silahı kafasına doğrultmuştum. Komutan çocuğu kafasını uçurmakla tehdit ediyor olmasına rağmen, çocuktan hiç ses çıkmıyordu. Daha sonra yeni bir bölüğe atandım. Yeni mesai arkadaşlarım pisliğe daha alışıktılar... Yaşlılar, kadınlar ve çocuklar ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle 24 saat boyunca evlerinde tutsak kaldılar. Erkekler ise meydana toplanmışlardı, hepsinin gözleri bağlıydı ve sorgulama için sıralarını bekliyorlardı. Acımasızlıklar bununla da sınırlı değildi. Bir istihbarat subayının oğlu olan Omri'nin en büyük zevki, kasabalıların üzerine ateş açmaktı... İsrail'in Lübnan'ı işgalinin ilk aylarında 12.000 - 15.000 insan hayatını kaybetti, ölen İsrail askerlerinin sayısı ise sadece 360'dı. İsrail'in kayıplarının hemen hepsi askerken, kurbanlarının çoğu sivil halktı.

Bu satırların yazarı olan James Ron şu anda John Hopkins Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.1


--------------------------------------------------------------------------------

1- Boston Globe, 25 Mayıs 2000Sabra ve Şatilla Mülteci Kamplarındaki bu korkunç katliam, dönemin Savunma Bakanı olan İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un emir ve talimatlarıyla gerçekleştirildi.
konuyu herşeyi anlatan bir ayetle bitirmek istiyorum:
Kendilerine: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde: "Biz sadece ıslah edicileriz" derler. Bilin ki; gerçekten, asıl fesatçılar bunlardır, ama şuurunda değildirler.
(Bakara Suresi, 11-12)

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 819
favori
like
share
Lmanyaks Tarih: 23.10.2006 14:54
allah belasını versin bunların
hakan80 Tarih: 24.08.2006 12:01
BİR İSRAİL ASKERİ VAHŞETİ. :9: :16:
fiber_optic Tarih: 08.08.2006 18:17
bunları insan evladı yapmaz
eBRa Tarih: 01.08.2006 12:43
resimlere bakarken cok kotu oldum.nasil insan bunlar ya.merhamet deneilen bisey yokmu bunlar.
CADIKIZ Tarih: 31.07.2006 13:13
[COLOR=coral]Ister buyuk olsun ister kucuk asla farketmiyo,
sonucta bir can yok oluyo,ve bunlari hicbir zaman sonu gelmiyecek gibi/
goruntuler resimler insan izlerken ici parcalaniyo ama elden ne gelebilir..
tek diyecegim,ALLAH yardimcilari olsun...
lazmafia61 Tarih: 31.07.2006 12:28
canım ablam sen bunları dıyon ya bızım askerlerde terorıst pkklılara yapıyor bunları yanı ben sahsen bebeklere bırsey yapmam ama memleketımı korumalıyım gınede gorevımız yanı bırını kursunlan bogucak halde degılım zamanı gelınce herkez askerde bılmıyoz ıste cogu kısıler katıl olucak bu konuda dogrumu degılmı ama ben boyle bebeklere veya cocuklara sılah cekmem onları koruma altına alırım kadınlarıda goz altına alırım ama bana sılah cekenı gozumu kırpam cekerım bırtane anlının ortasına ya o olucek yada ben bu konuda dogrumu degılmı neyse ablam fazla konusmımde ınsanların huzurunu kacırmayım :23:
minta Tarih: 28.07.2006 07:50
İçim parçalandı. Bu vahşete ,katliama,zulme kim dur diyecek.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
ERIK_NL Tarih: 26.07.2006 14:28
insanlik disi yaptiklari israilin vede amerikanin bunlar almis basini insan avina cikmislar toplu halde kiyim yapiyorlar irakda filistinde suandada lubnan yarin bugun sira suriye sonra iran sonrasi malum turkiye cok zor ihtimal veriryorsunuz ama olacakalri onceden hazirlikli olmamiz lazim baylasimiz icin tsk ederim
Samsunlu55 Tarih: 16.07.2006 23:35
iyi kötü inancı oLan bir insanım ve suan inanıorumki o topraKLAr israiL köpek devLetine serefisiz adiLerine heLaL oLmayacak.. HZ.Musa biLe o toprakLArı onLara haram etti.. 22 yasındayım beLki qörürüm veya qöremem ama o toprakLarda mutLaka israil die adi bir devLet kaLmıcak.. yeryüsünden heLak oLub qidecek.

ALLahım dan diLerim ki; bunLarın tüm yardıkcıLarı, cocuk, kadın, yaşLı demeden öLdüren tüm katiLLer kahroLsun..

ALLah eziyet qören tüm MüsLüman KardeşLerimize de yardım eyLesin.. BeLki yapabiLiceqimiz suan sadece Dua ama inanıorum ki benim qibi bir coq insanın duaLarı onLarLa.. dünya kimsenin kimsede ahı biLe kaLmadıqı 2 qünLük bir dünya..koskoca OSMANLI qitti ki israil de bir qün sona erer