İtalya'da yaşanan şike skandalının ardından mahkeme kararı ile ikinci lige düşürülen takımlardan birisi olan Fiorentina'da, taraftalar protesto amacıyla demiryolunu tren trafiğine kapattı.

Takımlarının ikinci lige düşürülmesini kabullenemeyen Fiorentinalı taraftarlar ülkenin önemli demiryollarından birisi olan Roma-Milano arasındaki hattı tren trafiğine kapattılar. Mahkeme kararını protesto amacıyla, Floransa Şehri'nde bulunan ve ülkenin önemli ulaşım noktalarından birisi olan Campo Di Marte Tren İstasyonu'nda toplanan yaklaşık bin kişilik taraftar grubu akşam saatlerinde demiryolunu trafiğe kapattılar. Yetkililer, göstericilerin eylemleri nedeniyle, eylemin yapıldığı saatlerde Roma-Milano seferini yapması gereken trenlerin, seferlerini geciktirdiklerini ifade ettiler.

Bu arada, yine Floransa yakınlarındaki Coverciano bölgesinde de bir grup taraftarın, protesto amacıyla yürüyüş düzenledikleri de yetkililer tarafından bildirildi.

İtalyan futbol tarihinin en büyük skandallarından birisi olarak kabul edilen olaylar çerçevesinde, İtalyan yargısı Juventus, Fiorentina ve Lazio'nun Serie B'ye düşürülmesine, AC Milan'ın ise birinci ligde kalmasına rağmen lige eksi 15 puanla başlamasına ve Şampiyonlar Ligi'ne katılmamasına karar vermişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 345
favori
like
share
kurtjara Tarih: 18.07.2006 13:30
-15 puanla başlayacak Milan Seria A'ya
MARDINLI1986 Tarih: 18.07.2006 12:54
Nasil ya Milan da Cezalardan payini aldi diye duydum :20:
aviatör Tarih: 18.07.2006 10:34
düşen takımlara yazık oldu :19: ama milanda iyi yırttı kesin torpil vardır :20: