İran'da çalıştığı süre boyunca Türk futbolunu başarıyla temsil eden teknik direktör Mustafa Denizliye duyulan sevgi ve güven bitmek bilmiyor. Son olarak İran Liginde Pas takımını çalıştıran ve alt sıralardan devraldığı ekibi şampiyonluğu kılpayı kaçırarak, lig ikincisi yapan Denizlinin, ülkenin önde gelen futbol adamlarının milli takımın başında en çok görmek istediği isim olduğu ortaya çıktı.

Büyük fark attı

Dünya Kupasında başarılı olamayarak ilk turda elenen İranda, görevine son verilen Hırvat teknik adam Branko Ivankovicin yerine kimin getirileceğini belirlemek için kulüp başkanları ve ülkenin önde gelen futbol adamları arasında bir anket düzenlendi. Yapılan oylamada, Türk teknik direktör Mustafa Denizli ezici bir çoğunlukla katılanların yüzde 70inin oyunu almayı başardı. İranlı futbol adamlarınca yüzde 24 oranında ise, İstiklal takımının teknik direktörü Amir Qalenoei önerildi. Buna karşın, yabancı çalıştırıcılardan verim alamayan Federasyon Başkanı Mohammed Dadgan, siyasetçilerden gelen baskının da etkisiyle yerli teknik adam Qalenoeiyi tercih etti.

Basın Denizli diyor

Ancak teknik adam seçiminin perde arkasında yaşanan bu gelişmelerin gün yüzüne çıkmasının ardından İran basını, milli takımın başına Mustafa Denizlinin getirilmesi gerektiğini savunan yazılara yer vermeye başladı. İrandaki futbol çevreleri de bu görüşü destekleyerek, Qalenoeinin bu durumda görevde fazla kalamayacağını, milli takımın başına er ya da geç "gönüllerdeki hoca" olan Mustafa Denizlinin geleceğini bildiriyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 462
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 28.07.2006 21:10
Paylaşım için teşekkürler... :85: