[COLOR=coral]Odalarınızın rengiyle oynayarak evinizde farklı atmosferler yaratabilirsiniz. Cinsel isteği artıran sarıyı yatak odanızda, dinlendirici etkisi bulunan maviyi ise salonunuzda kullanabilirsiniz. Kilo sorununuz varsa, turuncuyu aklınızdan bile geçirmeyin, çünkü bu renk iştah açıyor. İşte renklerin etkisi.Pembe: Daha hassas bir ruh hali yaratan pembe genelde yatak odalarında kullanılıyor.Kahverengi: Rahat ve doğal bir ortam yaratan kahve renginin koyu tonları dekorasyonda pek tercih edilmiyor.Turuncu: Açlık hissi uyandıran turuncu rejim

yapanlara önerilmiyor.
Kırmızı: Ateşin ve aşkın simgesi kırmızı, romantik ve dışa dönük kişilerin rengi olarak bilinir. Odanızı küçük gösteren kırmızı, davetkar bir renktir. Ayrıca dinamizm duygusu verir.

Sarı: İyimser renk özelliği taşıyan sarı, güneşin, çiçeklerin ve meyvenin rengi. Her zaman sıcak ve pozitif duygular yaratan sarı, mekana aydınlık verir. Zihinsel ve fiziksel olarak enerji veren sarı, sevişme isteği uyandırır.

Yeşil: Doğanın rengi yeşil, insana yaratıcılık aşılar. Yemyeşil çimleri, ormanı ve tazeliği simgeler. Salonunuzda, oturma odanızda ya da mutfağınızda kullanabilirsiniz.

Mavi: Gökyüzünün, denizin, suyun rengidir mavi. İnsana ferahlık hissi verir. Dinlendiren gerginliği alan mavinin en önemli özelliği, mekanı olduğundan büyük göstermesidir. Mavinin tonlarını evin her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Menekşe/Lila: Mavinin ve kırmızının karışımı olan menekşe, kadifemsi görüntüsü ile mekana hayalperest bir hava katar. Lila mekana aydınlık ve parlaklık verir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 497
favori
like
share
unique Tarih: 14.09.2006 16:50
farkli öneriler ve bilgiler icin tskr
SU-PERISI Tarih: 01.08.2006 14:36
paylaşımın için saol arkadaşım
Wish Tarih: 24.07.2006 23:24
paylasim icin tskrler