[COLOR=coral]
'Kız gibi kız' da neymiş diyorsanız açıklayalım: Mesela ben öyle kıvrım kıvrım fırfırlardan, incecik topuklardan, sevimli pembe fiyonk ve puantiyelerden hoşlanmam, kız gibi sayılmam. Ama bu sezon bunlar moda. Yaz kolleksiyonları cıvıl ve cıvıl. Bunda renklerin yanı sıra, çiçekli desenler ve fırfırların da rolü büyük. Üstelik hem şifon elbiselerde, hem de üste oturan örgü bluz ve elbiselerde sıkça kullanılmış. Yani bu sezon "şeker kız candy" modunda gezmek moda!Kadınların genç kız gibi giyinip göründüğü zamanlara duyulan


özlem, sezonun moda trendlerin, yönlendirmiş görünüyor. Tabii eğer koyu renkleri tercih edenler, sevimli genç kız tarzı kılıklardan nefret edenler ve kalın tabanlı kaba ayakkabılardan hoşlananlar için iyi bir haber değil bu. Ama ne yapalım herkesi mutlu etmek mümkün değil. Ama eğer bahçe partilerinde, ince uçuşkan kumaştan tiril tiril elbiseler, fırfırlı bluzlar ve puantiyeli etekler giymekten hoşlananlardansanız, o zaman yaşadınız!

Çiçekliler
Bir kere kabul etmek lazım, doğru renk ve deseni seçtiğinizde çiçekliler sizi açar, daha hoş görünmenizi sağlar. Hele de baskın renk, sezonun moda rengi olan pembe olursa, soluk benizlere renk vermekte üstüne yoktur. Çiçekli giymenin esas iyi yanı ise şudur: Hem giyende, hem de onunla konuşan ve ona bakan kişide olumlu bir tepki yaratır; çünkü çiçekli kumaşlar doğayı en iyi şekilde yansıtır ve bir tür iyimserlik ve neşe yayarlar. Üstelik zevkinize uygun bir şeyler bulmanız da zor değil.


--------------------------------------------------------------------------------

Mini mini çiçekli bir elbise size aşırı şirin mi geliyor? O zaman bu sezon çok moda olan siyah beyaz iri çiçekli, daha sofistike bir modeli tercih edebilirsiniz. Üstelik 50'lere geri dönüş yaşandığından geniş etekli modelleri, evaze etekleri de bu yaz rahatlıkla bulabilirsiniz. Önerimiz; günlük kullanımda renkli çiçeklileri, daha resmi ve şık olunması gereken durumlar içinse tek renklileri giymekten yana.
Sıcak renkler
Sezon giysilerinin bol renkli olduğunu söylemiştik. Söylemediğimiz şeyse, renk kombinasyonlarının çeşitli olduğu kadar, alışılagelmedik olduğu. Mesela siyah üzerine pembeler, mavi üzerine şeftali tonları, eflatun üzerine limon sarısı gibi. Korse tarzı üstler de gene moda, üstelik de sağdan soldan pörtleyen etleri toplayıp, ince görünmenin en kolay yolu! Ayrıca çiçekler sadece giysilerde değil. Bunları çanta, şapka gibi aksesuarlarda ve ayakkabılarda da göreceksiniz.

Çıtı pıtı fırfırlar
Bu yaz çiçek modası fırfırlarla el ele. Bunun iyi yanı ise, Shirley Temple örneğinde de rahatça görebileceğiniz gibi, bulunması, uydurulması ve giyilmesi zor olmayan bir moda bu. Yani çok modern veya çok stilize ve orijinal bir tarzınızın olması gerekmiyor. Fırfırlar, aslında genellikle vücudun belli kesimlerine dikkat çekmek için kullanılır ama aynı anda vücut kusurlarını gizlemekte de rahatlıkla kullanılabilirler. Mesela göğsünüz ütü masası kıvamındaysa, fırfırlar bir dolgunluk ve çekicilik katar. Bluzun gövde kısmına yayılan fırfırsa, göbek bölgesindeki fazlalıkları güzelce örter. Elbisenizde çağraz yerleştirilmiş fırfırlar varsa, bunlar da aynı görevi görecektir. Fırfırın bir diğer iyi yanı da, hem gündelik giyimde, mesela bir tişört üzerinde, jean ve spor ayakkabılarla rahatlıkla kullanılması, hem de daha şık ortamlarda ve gece topuklularla giyilebilmesidir.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 524
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 01.08.2006 14:51
hepside birbirinden güzel eline saglık arkadaşım
CiCym Tarih: 29.07.2006 15:27
ßeenmek ne keLime

benim doLabimi yayinlamissin sanky
CADIKIZ Tarih: 21.07.2006 18:56
ayy begendinse ne hos :46:
CiCym Tarih: 20.07.2006 13:11
mini etekLer pnatoLonun üstüne cok hosh oLio
bide 5 resimdekiLer beLini iyce kavrainca süper durio tesekürLer payLasim icin ablacim mcx