[COLOR=coral]DHA - KALİFORNİYA - Türkiye´de Telekom´un serbestleşme sürecini bekleyen girişimci çift, internet telefonu için istenilen lisans ücreti, teminat mektubu ve arabağlantı yatırımları yüz binlerce doları bulunca, ABD´ye yatırım kararı aldı. ABD´ye yerleşen Emre ve Yeliz Kayacan Koşmaz çifti birkaç ay içinde binlerce müşterisi olan ABD´deki ilk Türk telekom şirketini kurdu.
İnternet telefon hizmeti için Amerika veya Avrupa´da lisans bedeli istenmiyor. Servis için Türkiye´de harcayacakları önemli miktarda yatırımı ABD´ye taşıyan Koşmaz çifti Kaliforniya´da kurdukları Kosmaz Technologies LLC firmasıyla birkaç ay içinde hızlı internet hatları üstünden telekom servisi vermeye başlayıp VoIPVoIP.com markasıyla kısa sürede tanındılar.


28 ülke sadece 3 cent´e aranabilecek
Koşmaz çifti, şimdi KomTurk.com markasıyla dünyanın her yerindeki Türkler için global bir firma olmak için harekete geçmiş. Sistemle dünyanın her yerinde yaşayan Türklere 28 ülkeyi sadece 3 cent´e arama, diledikleri ülkeden telefon numarası alma imkânı sağlanıyor. Türkiye´de Uzak Mesafe Telekom Hizmetleri lisansı almış firmalarla yapılan arabağlantı anlaşmalarıyla da Türkiye´nin tüm şehirleri Türk Telekom şehiriçi fiyatına aranabiliyor. Ayrıca müşteriler kendi aralarında sabit telefonlarından ömür boyu sınırsız ve ücretsiz görüşebiliyor. KomTürk servislerini kullanabilmek için, mevcut hızlı internet hattına takılan VoIP telefon adaptörünün telefona bağlanması yeterli oluyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 531
favori
like
share
bekir__ Tarih: 22.07.2006 21:42
Maalesef bizim ülkemizde yatırımcıya destek denen birşey yok. çünkü IMF ve AB ve ABD istemiyor bunu. İktidardakiler de büyük bir gaflet eseri olarak kabul ediyorlar onların dediklerini. Ne oluyor sonuçta? Zaten parası olan adam yatırım yapabiliyor, tabi bunların çoğunluğu da yabancı. Bir bir büyük şirketlerimiz özelleştirme adı altında yabancılara hediye edildi... Allah sonumuzu hayırlı etsin. İnşallah bir daha ki seçimde gereken cevabı Türk milleti verecektir
shevsevko Tarih: 22.07.2006 16:31
helal olsun ne diyelim