Erken yaşta kellik sorunu yaşamamak için, güneşten korunmak amacıyla şapka kullanmayın. Uzmanlar size şapka yerine şemsiye kullanmayı tavsiye ediyorlar.Saç dökülmesinin genellikle hormon düzensizliği ve irsi nedenlerden ortaya çıktığını belirten doktorlar, şapkanın da saç dökülmesine sebebiyet verdiğini ileri sürdü.

Şapka takanların saç köklerinin nemden nefes alamadığını bunun da saça zarar verdiğini anlatan İmaj Saç Ekim Merkezi sorumlusu Ferhat Aslan, şapka takmak zorunda kalan vatandaşların 15-20 dakikada bir şapkayı çıkartıp kafayı en az 2 dakika dinlendirmesi gerektiğini söyledi.

Sağlıklı bir saç için kafanın havalandırılması ve güneş görmesinin şart olduğunu hatırlatan Aslan, sıcak havalardan şapka yerine şemsiye ile korunmanın daha sağlıklı olduğunu ifade etti.

Batman Özyaşa İş Merkezi 4. katta hizmet veren imaj saç ekim merkezine saç ekmeye 90'a yakın vatandaş müracaat etmiş. 18-60 yaş arası vatandaşlardan oluşan yaş aralığında genelde şapka takma zorunluluğu olan memurlar ile stresli iş gruplarından gelen vatandaşlardan oluşuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 952
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 26.07.2006 17:45
[COLOR=coral]Valla ben cok severim sapka takmasini ama :5:
yok kalsin semsiye felanda istemem :46:
paylastigin icin tesekkurler kardesim