Şimdi çıkmış birileri AKP hükümetini İslamcı Şeriatçi gibi göstermeye kalkışarak insanlarım özellikle muhafazakarları bu AKP'ye isteyerek kanalize etmeye çalışıyor. Özellikle CHP ve bazı gruplar bunun için alenen çapa gösteriyor. CHP nin islam karşıtı bir politika izlemesi ayrıca sağ cenahta bulunan az çok muhafazakar ya da mütedeyyin insanları AKP çatısı altına itiyor.

Oysaki IRAKTA ÖLEN 5 Milyonun kanı Libya'ya yapılan ve İZMİRDEN KALKAN ve müslüman kanı döken 5 BİNden fazla sortinin hesabını soran yok. Aslında cevap da hazır biz vurmadık NATO ya bağlıyız.
Ayrıca 9 yılda İHL lerin yetim kalması Başörtü sorununda somut adımların bir türlü atılamayıp göstermelik ufak tefek adımlar ile insanlar kandırılmakta.
Kuran Kursları yıkılırken KİLİSELER tadilat yaptırılıp ayine açılıyor. Camiide namaz kılamazken Kiliselerde tadilatlar devam ediyor.
Ekonomiye zaten bişe demiorum. Asgari ücret 630 Lira Yıl 2002 De Sayın Başbakan Hesap yapıyordu simit çay hesabı EĞER ÇOK MERTSE BİR DAHA YAPSIN NERDEN NERE GELMİŞİZ???? Günlük çay simitte kurtarmıyor Asgar ücretliyi.

Bunlardan ziyade ilk paragrafta dediğim gibi İSLAM cı bir parti GÜYA...
Şimdiden söyleyeyim dini siyasete karıştırmayın diyenlere bu sözüm. Böyle bir saçmalık böyle aptalca bir söz olamaz. İslam dini insanın BÜTÜN HAYATINI düzene girmesi içindir. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceksek tabi ki siyaset yaparken de İSLAM olmadan DİN olmadan kural ve kaideleri dikkate almadan bir siyaset yapmak bir müslüman bir mü'min için düşünülemez.

AKP tamami ile artık BATICI AMERİKANCI İSRAİLCİ bir politika gütmektedir. NE İSLAM BİRLİĞİ gibi bir gayesi ne de MALZUMUN YANINDA yer almak gibi bir derdi yoktur. AMERİKA NERE AKP orada İSRAİL NEREDE AKP orada.

İsbat edelim buyrun.
IRAK vurulurken şerefsiz Abd askerleri müslüman kanı dökerken müslüman hanımlarının namusuna saldırırken BU HÜKÜMET NEREDEYDİ. İKTİDARDA
Peki başbakan """ AMERİKAN ASKERLERİNİN SAĞ SAĞLİM DÖNEMLERİ İÇİN DUA EDİYORUM """ demedi mi DEDİ. BU ŞEREFSİZ ABD askerleri incirlikten gitmedi GİTTİ.
Şimdi soruyorum yarın bu müslümanlar bu insanlar bu müslüman hanımlar dese ki EYYY AKP LİLERRRRRRR NERDEYDİNİZ NASIL BUNA İZİN VERDİNİZ BİZ BU ACILARI ZULUMLERİ GÖRÜRKEN NEDEN SESSİZ KALDINIZ deseler ki MAHŞER de diyecekler ne diyeceksiniz. ALLAH aşkına ne diyeceğiz!!!!!!!!!!

Filistine bombalar yağarken SESSİZ KALAN AKP, Mescidi Aksa kuşatıldı 9 gün SESSİZ KALAN AKP.
Diyeceksiniz ki ""ONE MİNUTE"" bende diyeceğim ki bu one minute den TAM 26 DAKİKA SONRA NTV DE açıklama yapan başbakan dedi ki """" ben ne SAYIN PEREZE NE MUSEVİ LOBİSİNE tepki göstermedim TEPKİM MODERATÖREYDİ""" AHA size davos fatihi!!!!(( videosunu isteyenler olursa yüklerim hiiçç sorun değil telefonumda kayıtlı yanımda taşıyorum davos fatihini göstermek için!!!)

MAVİ MARMARA GEMİSİNDE 9 tane canımız katledildi. Ne oldu SESSİZ KALAN AKP. Bakın bir sene geçti hala soruşturmada bir adım ilerleme yok.
SORUYORUM: Eğer biz yanlşlıkla bir israil vatandaşını öldürsek ne olur ??????? Hepmiz biliyoruz demi. Ama bizim 9 tane vatan evladımız canımızı katlettiler. NERDE ULUSLAR ARASI SULARDA. ROTASI MISIR olmasına rağmen...

Ayrıca son libya meselesinde ABD ne yapıyor Libyayı bombalıyor Peki biz kimin yanındayız NATO nun yani ABD nin.

Gelelim Ülkemize..
Zİna nedir. YEDİ büyük günahtan bir tanesi. PEKİ 2002 den önce yasakmıydı yasaktı. Şimdi ne oldu SERBEST.... Peki SAYIN AKP liler nasıl olurda Allah'ın yasak koyduğunu serbest bırakırsınız. Sizler bu adamlara nasıl oy veriyorsunuz??
Domuz eti harammı haram. 2002 den önce kasaplarda bulunabiliyormuydu hayır, ŞİMDİ KASAPLIK ET SINIFINDA....

Son olarak Tarih 13/02/2009
yazan milli eğitim bakanı hüseyin çelik
(isteyen olursa mail atabilirim yazıyı sahte diyenler olursa)
yazından ufak bir alıntı """Global ekonomik krizden etkilenmemek ve gazzedeki barış sürecini ((FİLİSTİNE BU SIRADA FOSFOR BOMBASI YAĞIYORDU)) olumsuz etkilememek için, okullarımızda yukarıda belirtilen (( belirtilen israil mallarının BOYKOTU)) olumsuz girişimlerin olmaması için (( yani BOYKOT ETMEYİN DİYOR )) gerekli tedbirleri alınız.

Bu yazı tüm okullarımıza gönderildi.

Şimdi bu adamlar mı İslama hizmet ediyor. Yol yapmışlar hastane yapmışlar pastane yapmışlar ne yazar... Ellerindeki müslüman kanları bu adamları boğmaya yeter bu adamlara ortak olmak isteyenleri biz uyardık.

Üstümüze düşeni yaptık sizleri uyardık.. Gerisi size kalmış.

Ekonomin işsizliğin tarımın hayvancılığın durumu zaten ortada onlar içinde ayrıca bir konu açacağım rakamlarla net bir şekilde. Başbakan gibi sadece ihracattan bahsedip ithalatı söylememezlik etmeyeceğim..


Selam ve Dua ile...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2250
favori
like
share
ASUR Tarih: 11.06.2011 21:09
Bunların yazılması gerçeklerin yansıtıldığı anlamına gelmiyor maalesef. Bunların resmi dayanağı yok. Bu rakamları size kim verdi? bu rakamların geçerliliğini ıspatlayacak o gizli yetkiliyi merak ediyorum.

bu rakamları kopyaladığınız siteyide yazın bakalım.NAsıl bir siteymiş? Kaynağı neresiymiş?

Al eline kalemi sala da salla. Ne kadar kolay. Şimdi bende burdan lıp başka bir sitede kopyalasam kaynak ben mi olacam. Böyle birşey olamaz. Sağdan soldan toplanan rakamları gerçek gibi piyasaya sunupta üzerinde hayaller kurmayalım. Herkes biliyor ki bu rakamlar sahte.

Tek haneli enflasyon

2002 yılında yüzde 65'lerde olan enflasyon, AK Parti döneminde tek haneye kadar geriledi. 2010'da yıllık enflasyon, yüzde 4.9'a kadar düştü. Böylece 1969'dan sonra ilk kez bu kadar düşük enflasyon oranını gördük.

Merkez Bankamızın kasası doldu

2002 yılında 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervlerini, 2011 yılı başında 82,6 milyar dolara çıkarttık. AK PARTİ: iktidarının farkı: 4 kat artış!

Eğitime rekor bütçe

AK Parti, 2002'de 7,5 milyar TL olan Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini, 2011'de 34 milyar TL'ye çıkardı. Bu bütçe, okullarımızın geliştirilmesi ve öğrencilerimiz için harcandı.
2003- 2011 yılları arasında 160 bin yeni derslik inşa edildi. Bu rakam, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısının 3'te 1'i demek. 2003-2004 öğretim yılından itibaren ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz olarak verdik.
İlk ve orta öğretimde 747 yurt, 920 spor salonu ve 6 bin 146 kütüphane açtık.

Sağlık harcamaları 8 kat arttı

Son dokuz yılda sağlık harcamaları tam 8 kat arttı. 2001 yılında 4 milyar 576 milyon TL olan sağlık harcamaları, 2010 yılında 27 milyar 504 milyon TL artarak 32 milyar 80 milyon TL’ye ulaştı.
2011 yılının ilk 2 ayında yapılan sağlık harcaması ise tek başına 2001 yılını geride bırakarak 5 milyar 685 milyon TL düzeyinde gerçekleşti.

Hasta eden bürokrasiye son

Sağlık karneleri yerine T.C. kimlik numarası ile bütün sağlık hizmetlerine erişim yolu açıldı. Bugün herkes, yurdun her yerinde, bütün devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarında herhangi bir sosyal güvenlik belgesi olmaksızın T.C. kimlik numaralarıyla hizmet alabiliyor.
Hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın yararlandığı yeşil kartın sınırlarını da genişlettik. Yeşil kart sahiplerine bütün sağlık hizmetleri ücretsiz hale geldi.

Tarımda dünya 8’incisi olduk

Geliştirdiğimiz model ve yaptığımız desteklerle Türkiye, Tarımsal Gayri Safi Hasıla büyüklüğünde dünyada 8'inci sıraya yükseldi. 2002'de 36.1 milyar TL olan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla rakamı, 2010'da 2 kattan fazla artış göstererek 78.8 milyar TL'ye ulaştı.
70 milyon insanımızın ve 30 milyon turistimizin gıda ihtiyacını karşılayan tarım sektörümüz ile bugün 177 ülkeye bin 530 çeşit tarım ürünü ihraç ediyoruz. Böylece 2002 yılında yalnızca 4 milyar dolar olan ihracatımız, 3 kat artarak 12.7 milyar dolara çıktı.

18 yaşına kadar ücretsiz sağlık

18 yaşından küçük bütün çocuklarımızı, anne veya babası sigortalı olsun olmasın, prim borcu olsun olmasın, sağlık hizmetlerinden koşulsuz yararlanma imkanına kavuşturduk.
Anne ve babasından sağlık hizmeti alamayacak durumda olan çocukların genel sağlık sigortası primlerini de devlerin ödemesini sağladık.

Suyu olmayan köy kalmadı

Mevcut köy ve köy altı yerleşimlerin yüzde 89'una sağlıklı içme suyu ulaştırdık. 3 bin 622 susuz köy ve bağlantısına şebekeli içme suyu tesisi yaptık. 33 bin 497'sinin de içme suyu tesisini yeniledik.

Ekonomide 26’dan 16’ıncı sıraya çıktık

İktidara geldiğimiz 2002 yılında 230 milyar dolar milli gelirimizle dünyanın 26'ıncı büyük ekonomisiydik. Bugün milli gelirimiz tam 780 milyar dolar; 2002'dekinin 3 katından fazla. Bugün dünyanın 16'ıncı büyük ekonomisiyiz.
2002'de 3 bin 500 dolar olan kişi başı milli geliri de 3 kat artırıp 10 bin dolara çıkardık.

Borçlu değil, büyük ekonomi

2002 yılında IMF'ye olan 23,5 milyar dolar borcu 2011 yılında 5,1 milyar dolara düşürdük. Yani yaklaşık 5 kat azalttık ve IMF ile yapılan anlaşmalara son verdik.
Küresel kriz sonrası 22 ülke IMF ile Stand-By anlaşması yaparken, AK PARTİ iktidarıyla Türkiye ekonomisi dünyayı şaşırtan büyüme rekorlarına imza attı.


Bol sıfırlı değil, saygın Türk Lirası!

Türk Lirası'ndan 6 sıfır attık. Paramıza itibar kazandırdık. Türk Lirası'nı uluslararası ticarette kullanılan bir para birimi haline getirdik.

Muayene kuyruklarını bitirdik

Vatandaşlarımız kuyruklarda beklemesin diye hekim hizme odası sayısını 6 bin 643'ten 21 bin 273'e çıkardık. Yeni muayene odaları sayesinde iki kat daha fazla hasta muayene edilebildi.
2002'den önce yaklaşık 20 bin hastaya bir uzman hekim muayenesi düşüyordu, şimdiyse bu rakam 2 binlere kadar indi.

Müteahhitlerimiz dünya lideri

Müteahhitlerimiz 1972-2002 yılları arasında yurt dışında sadece 1,5 milyar dolarlık iş yaptılar. AK PARTİ iktidarında müteahhitlerimiz de devleşti.
2011 yılında müteahhitlerimizin yurtdışı gelirleri 14 milyar doları aştı. Yani AK PARTİ farkı 10 kat! Müteahhitlerimiz dünyada Çin'den sonra ikinci sıraya yükseldi.

Her ailenin bir hekimi var

Her aile ferdinin gece gündüz ulaşabileceği Aile Hekimliği uygulamasını başlattık. Aile Hekimliği ile tüm vatandaşlarımızın birinci basamak sağlık hizmetlerini ücretsiz almasını sağladık. 20 bin 500 aile hekimi ile halkımızın sağlığını yakından takip ediyoruz.

BU LİSTE UZAR DA UZAR.KABUL EDEMİYORSUNUZ DEĞİL Mİ?
[COLOR=cyan]Gerçi neden yazıyorum ki? Bunları zaten kabul edemezsiniz. Belki de kabul ediyorsunuz ama siz yapamadığınız için işinize gelmiyor. Yada bunların bu ülkeye güzellikleri varken bunların olmaması gerekiyordu. Bu memleket için güzel olan ne varsa hepsinin karşısındasınız. Her güzel olayın ilk tepkisini siz veriyorsanız ne farkınız var ki........

Hani ikidebir diyorsun ya. Ödenemeyen kredi kartları falan diye. Kredi kartını kullanmayı bilmiyorsanız, beceriksizlikler AKp'nin suçu değil.Bilmiyorsan kullanmayı taşımayacaksın.Bu kadar basit. sende heralde kredi kartından çok çekmişsin. Sadece bir konuya takılıp kalmışsın. Normaldir bu yazdıkların.

GELDE YAZMAAAAAA

Faizleri düşürdük!

2002 yılında yüzde 44 seviyesinde olan Merkez Bankası gecelik faiz oranını, 2010 yılında yüzde 1,50'ye düşürdük.
Devletin, Türk Lirası cinsinden borçlanma faiz oranı 2002'de yüzde 62,7 iken, bu oranı 2011 yılında yüzde 7,1'e çektik. 2002 yılında devletin topladığı her yüz liranın 86 lirası faiz borçlarını ödemek için kullanılırken, 2011 yılında artık her yüz liranın sadece 20 lirası devlet borçlarını ödemek için kullanılıyor.

AKP olmasayd o elindeki kredi kartı faizlerinden dolayı uykuyu unuturdun. Daha ne yapsın AKP? Boş yere harcanan kredi kartı borcunuzu mu ödesin? Dua edine AKP gidip te sonradan bu faizler şişince ağlamayasınız .?
keskinkilic_68 Tarih: 09.06.2011 08:48
tmsf nin rakanlarını açıkladım ama okumadın sanırım ama yazarım sorun değil

Devletin borcu MART 2011
Toplam borç = 314 milyar Dolar
Dış Borç = 82 milyar dolar
İç borç = 232 milyar dolar

imf den alınması sorun değil lakin halen imf politikaları devam ediyor. Doğru imf den alınmadı da nerden alındı bende onu merak ediyorum. IMF den alınmadığı konusunda hem fikiriz.

Başbakan dolar rezervimiz diyor 100 milyar dolara yaklaştı die övünmekte lakin o para bizim değil bunu da biliomusunuz ola ki o paranın yarısını bir anda geri çekse yabanıclar 2001 krizini varya mumla ararızda sittin sene bulamayız bunun da farkındamısınız?????????

Mağdurlar kendi hatalarına baksınlarda bu kadar tvlerde sağda oslda kredi almayı kolaylaştıran ve de teşvik eden hükümetin hiç mi suçu yok. Sokakta sakız satar gibi kart dağıtıolar bu nasıl bir mantık devletin yasaları bu kadar mı ucuz da buna izin veriyorlar.

Bak doğru söyledin haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Eğer benim çıkarım olsa AKP hakkında neden yazim ki giderim bir ihalede ben kapatırım. Bilim bilmeden öle çıkar peşinde koşmayın die sallamaya gerek yok. Çıkarı olanlar bugun AKP li yarın başka partili olanlar. ( tüm akplileri kastetmiorum kimse yanlış anlamamasın.)

Ama bir AKP li lütfen bana BOP un eşbaşkanlığını açıklasın. Başka bişe sormayacağım Nedir Bu BOP eşbaşkanlığı. ????
ASUR Tarih: 03.06.2011 12:31
Dışborçlar eskisinden daha mı kötü
Hayatımız imf ye bağlıydı bir zamanlar. Onlar para verirse işçinin, memurun maaşı ödeniyordu. Ben maaşını zamanında alamayanlarıda biliyorum. Kaç yıldır imf den tek kuruş alınmadı biliyormusunuz acaba?
Kimin maaşı gecikti bugüne kadar? Kredi kartını devlet gelip cebimden alıp kullanmadı. Krdi kartı mağdurları bir yerde kendi hatalarına baksınlar. Devlet ona bile kolaylık sağladı da benim anlamadığım , neden bu kör zihniyet..
Haksızlık karşısında susan ,dilsiz şeytandır. Çıkar peşinde koşmayı bırakın.
keskinkilic_68 Tarih: 01.06.2011 15:03
Bunlar güzel paylaşımlar. Doğrular var içinde kabul.

Yalnız konuyu açma amacım çok daha farklıydı. Bir önceki mesaj da da belirttim. Ekonomik sebeblerden dolayı açılmadı bu konu.

Son olarak rakamlar ortada dış borçlar toplam halkın kredi kartlarına olan borçları asgari ücretin durumu vs.
Han Tarih: 01.06.2011 14:45
Alın size 2001

[YOUTUBE]Sb4G1c3TboI[/YOUTUBE]
keskinkilic_68 Tarih: 01.06.2011 11:11
Kasaları Erbakan hoca doldurmuş ve rantiyecilerin bütün musluklarını kısmaya başladığı için başta TÜSİAD ve Doğan kartel medyası hocaya yüklenerek iktidarı sarstılar. Zamanın kaolisyon ortağı o sıralarda dik duramadılar.

Rakamlar yukarıda 2002 de simit ve çay hesabını mevcut başbakanın kendisi yaptı. Asgari ücrete 30 TL zammı bu sene kendisi yaptı. Benim alım gücüm daha iyi veya olması mevcut iktidarın ekonomik manada bir fiyasko yaşadığının gerçeğini değiştirmez.

Ayrıca konu ekonomiden çok güttükleri mütedeyyiniz islami esaslara ve islam coğrafyasına sahip çıkıyoruz derken aslında bunun bir yanıltmaca olduğu ile alakalı.
TÜRKOĞLU Tarih: 01.06.2011 08:24
Bu konuda hem fikirim 28 Şubat Sürecinden sonra oldu herşey..Kasalar ondan sonra boşaldı ne yazıkki...

2001-2011 Kıyaslamasında 2001 de benim durumum bundan iyiydi diyebiliyorsan işte sana diyecek sözüm yok artık.
keskinkilic_68 Tarih: 31.05.2011 13:37
Şimdi yukarıda yazdıklarımdan 2002 yi mi övmüş oluyorum yoksa iktidara geldiğinizden bu güne ne kadar mesafe olmışsınız onu mu kıyas etmiş oluyorum???
siz ne zaman iktidara geldiniz 1980 de mi ?? ne zaman geldi iseniz o günden bu güne kıyaslama yapıcam tabi.

Eğer 1997 ile kıyaslarsam daha kötü bir tablo çıkar en basiti Erbakan hoca %50 zam verirken işçiye bugün %10 dahi veremedi bu hükümet. O dönem bir asgari ücretli 42 tane tüp alabilirken bugün tüp 60 TL olduğu bir Türkiye de ancak 10,5 tüp alabiliyor.

İtham altında olunca siyasi bölümde olsa bu tür hareketler oluo demekki benden yana da helal olsun lakin insanları tanımadan hüküm vermemek lazım.


TÜRKOĞLU Tarih: 31.05.2011 13:12
Gelip burda 2002 yi översen öyle bir insan olduğunu düşünürüm elbette.. Millet kan ağlıyordu o zamanlar sen burda 2002 yi mumla arıyorsun nerdeyse..

Kırıcı konuştuğumu düşünmüyorum.. Eğerki kırıcı geldiyse özür dilerim. Kimsenin hakkına da girmek istemem. Benim bir hakkım varsa benden yana helal olsun... Siyasi yorum yerinde bu tür hareketler etik değil.