Monster House

Vizyona Giriş Tarihi
04.08.2006

Türü
Animasyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
91 dakika - 2006

Yönetmeni
Gil Kenan

Oyuncular
Steve Buscemi
Nick Cannon
Maggie Gyllenhaal
Kevin James

Senaryo
Dan Harmon, Rob Schrab

Müzik
Douglas Pipes

Görüntü Yönetmeni
Xavier Pérez Grobet

Canavarı yok etmek için darbeyi kalbine vuracaksın!

On iki yaşındaki DJ Waltersın çok boş vakti vardır. Bu yüzden de, caddenin karşısındaki ihtiyar Nebbercrackerın evinde bir tuhaflık olduğunu kafasına takar. Köhne evin bahçesinde sürekli bir şeyler kaybolmaktadır: Basket topları, bisikletler, oyuncaklar ve evcil hayvanlar. Üstelik Bayan Nebbercrackera ne olduğunu merak etmemek de mümkün değildir.

Cadılar Bayramı arifesinde DJ ve arkadaşı Chowderın basket topu evin bahçesine kaçıp, tuhaf bir biçimde evin içine çekilince, harabe eve bir gezi yapmak çocuklar için kaçınılmaz bir hal alır. Evin yeni arkadaşları Jennyyi yutmaya çalıştığını söylediklerinde kimseyi inandıramazlar. Böyle olunca da araştırma yapmak üç çocuğa kalır.

Nasihat almak için, gezegen üzerinde neler olup bittiğini anlayabileceğine inandıkları tek kişiye başvururlar: 20li yaşlarındaki tembel pizza şefi ve atari oyunları ustası Skulla. Skull onlara, İnsan yapımı evlerin insan ruhu tarafından esir alındığını duymuştum der. Yani ev canlı mıdır?..

Skull onlara, evi çevresindeki her şeyi yutmaktan alıkoymanın tek yolunun kalbine darbe indirmek olduğunu söyler. Çocuklar da bunun, bodrumda sürekli yanan kalorifer kazanı olduğunu düşünür ve mükemmel görünen bir plan yaparlar...
Oyunculu bir animasyon daha...
Eğlenceli animasyon filmi Canavar Ev, üç çocuğun bir gizemi çözmek ve hayatlarının en büyük macerasını yaşamak üzere caddenin karşısına geçişi çevresinde gelişiyor. Kutup Ekspresi filminde de kullanılan hareketsel-kavrama animasyonu adı verilen son teknolojiyle çekilen filmin yönetmeni Gil Kenan. Dan Harmon, Rob Schrab ve Pamela Pettlerın kaleme aldığı senaryo, Harmon ve Schrabın bir hikayesine dayanıyor.

Film için yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu bir araya gelmiş: Steve Buscemi, Nick Cannon, Maggie Gyllenhaal, Kevin James, Jason Lee, Catherine OHara, Jon Heder, Kathleen Turner ve Fred Willard. Ekipte yer alan çocuk oyuncular ise Mitchel Musso, Sam Lerner ve Spencer Locke. Filmin yönetici yapımcılığını Robert Zemeckis, Steven Spielberg ve Jason Clark gerçekleştirmiş.

Zemeckis, çığır açan hareket-kavrama tekniğine ilişkin şunları söylüyor: Hareket-kavrama Canavar Evin hikayesini anlatmak için mükemmel bir yol gibi göründü. Bu teknik canlı aksiyon, sinemayla bilgisayar yapımı görüntüleri kusursuz biçimde harmanlıyor. Böylece hem görüntülerin kontrolü sizin elinizde oluyor, hem de çok yetenekli profesyonel oyuncularla çalışabiliyorsunuz; sadece gerçek oyuncularla çalıştığınızda ortaya çıkan mutluluk verici kazalara olanak tanıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 568
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:24
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
arif56 Tarih: 29.08.2006 23:27
slm cokmersiiiii
arif56 Tarih: 29.08.2006 23:25
tskler cok mersii emegine saglik dostummm
ozlems_o Tarih: 04.08.2006 08:23
cocuklar için gerçekten hoş bi film gerçi bun tarz filmleri bende izlemeyi seviyorum :3:

teşekkürler abi