The Illusionist

Vizyona Giriş Tarihi
18.08.2006

Türü
Dram

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
110 dakika - 2006

Yönetmeni
Neil Burger

Oyuncular
Edward Norton
Paul Gıamattı
Jessıca Bıel

Senaryo
Neıl Burger

Müzik
Phılıp Glass

Görüntü Yönetmeni
Dıck Pope

Pulitzer ödüllü Steven Millhauserin kısa öyküsünden uyarlanan 1900lü yılların Viyanasında geçen film doğaüstü güçleri sayesinde Avusturya Macaristan İmparatorluğunun güç dengelerini bile tehdit eden bir sihirbazın hikayesini anlatıyor.

Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim (Edward Norton), aristokrat bir ailenin kızı Sophiaya (Jessica Biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu Avusturyayı terk ederek dünyayı keşfe çıkar. Eisenheim15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi Sophie Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeredir. Ünü tüm ülkeye yayılan Eisenheimin bir gösterisine Prens Leopold müstakbel nişanlısı Sophie ile katılır; Eisenheimin küstah tavrı ve kendisine üstü kapalı meydan okumasına sinirlenen prens sihirbazın gösterisinin yasaklanmasını emreder. Bir taraftan Prensin emirlerini uygulamak zorunda olan ancak diğer taraftan sihirbazın yeteneklerinden etkilenen Müfettiş Uhl (Paul Giamatti) Eisenheimi uyarsa da; Eisenheim ve Sophienin tekrar birleşmesi kaçınılmazdır. Müstakbel nişanlısı tarafından reddedilmeyi kolay kabullenemeyen Prens, Eisenheimin doğaüstü güçleri ve insanlar üzerindeki etkisinden de rahatsız olunca, iki adam arasında büyük bir mücadele başlar...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
orange565 Tarih: 20.07.2008 15:14
teşekkürler
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:30
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 04.08.2006 08:27
Edward Norton her filminde çok ilginç kişiliklere bürünüyor çok dikkat çekmese de bence gerçekten çok iyi bi oyuncu. filmin konusu da ilginç :85:

sağol abi