İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin karınları aç olduğunda tercihleri şişman kadınlardan yana oluyor.

Liverpool Üniversitesi'nden psikologların yaptığı araştırmaya göre, öğle yemeği yememiş erkekler, akşam eğlenceye gittiklerinde balık etli kadınları tercih ediyor.
Fakat açken 'gözü dönmüş' olan erkekler, akşam yemeğini yedikten sonra tercihlerini değiştiriyor ve tombul kadınlardan uzaklaşıp normal kiloda olan kadınlara yöneliyor.

Araştırmalarını 'British Journal of Psychology' dergisinde yayımlayan uzmanlar, yuvarlak hatlı kadınları seçme durumunun, erkeklerin evrimsel tercihlerinden kaynaklandığını söylüyor.

Evrim meselesi

Liverpool Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü'nden psikolog Viren Swami konuyu şu sözlerle açıklıyor: "Aç erkeklerin toleransı daha yüksek oluyor ve tok olanlara göre obez kadınlara daha pozitif yaklaşıyorlar...

"Hatta, kendileri ve zayıf olan kadınlar arasındaki kilo farkı çok az olmasına rağmen, balık etli kadınları daha çekici buluyorlar. Bu durumun tek açıklaması evrim...

"Fazla kiloluysanız, kaynaklarınız daha zengin demektir. Afrika'nın bazı bölgelerinde bugün bile kadınlar bilerek şişmanlatılıyor, çünkü şişmanladıklarında daha çekici oldukları düşünülüyor."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 596
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 02.08.2006 13:19
bende şaşırdım walla öleymiş
SU-PERISI Tarih: 01.08.2006 14:41
çok ilginç demekki karınlarının açlıgına baglı oluyor