İngiltere'de Chelsea sonunda bunu da dedirtti. Jose Mourinho'nun herşeyi Chelsea'den bir transfer atağı daha: Fernando Torres.
Chelsea'li futbolseverlerin yüzü gülerken, Avrupa'nın bir çok kesiminde futbola gönül vermiş taraftarların antipatisi Londra temsilcisine gün geçtikçe daha da büyüyor..

Transfer sezonunda Rus işadamı Roman Abramovich'in iki parmak hareketiyle milyon dolarları cebinden çıkaran Chelsea kadrosuna Kalou, Obi Mikel gibi yetenekli gençlerin yanı sıra Shevchenko ve Ballack gibi dünyaca ünlü yıldızları kattı.

TORRES'E SERVET
Peki Chelsea'ye bu yetti mi? Hayır. Geçtiğimiz gün Arsenal'e Ashley Cole için 25 milyon sterlin (yaklaşık 50 milyon dolar$) teklif ettiklerini açıklayan Londra ekibi şimdide Torres için İspanya'nın Atletico Madrid kulübüne tam anlamıyla bir servet teklif etti.

Maviler'in Torres için İspanyol kulübüne önerdiği rakam 30 milyon sterlin (yaklaşık 60 milyon$) S. Brigde'in altın takımı bu gidişle futbol tarihinin ötesine geçip ekonomik güçü ile sahada rekabeti yakın tarihte raflara kaldıracak..

ASHLEY COLE'UN CHELSEA SEVDASI
Torres için girişimlerini hızlandıran Chelsea'ye bir müjdeli haber ise Arsenal'in kaliteli defans oyuncusu Ashley Cole'dan geldi.

Cole'un dün gece yarısı Arsenal kulübü yetkileriyle yaptığı görüşme gerçekten dramatikti. Cole görüşmenin ardından kapıdan çıkarken 'Beni artık bırakın, burda oynamak istemiyorum' dediği iddia edildi.

Futbolun nimetlerini para ile toplayan ve Shevchenko'ya vereceği aylık 520.000 pound ücret ile Ukraynalı futbolcuya 'Ben doğuştan Chelsea'liyim' açıklamasını bile yaptırabilen bir güçün ekonomik anlamda bu kadar açılması önümüzdeki yıllarda nasıl bir geri dönüş gösterecek göreceğiz..

Abramovich sadece bir örnek. Ünlü iş adamları artık futbol ile kazanabilecekleri ünün farkında ve başta İngiltere olmak üzere dünyanın bir çok kulübünde tek adamlığa doğru gidiliyor...

Futbolda ilerleyen yıllarda rekabeti sizce de paranın gücü tamamen söndürmüş olmayacak mı?

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 420
favori
like
share
special27 Tarih: 16.08.2006 02:16
Haber için teşekkürler

Hanedanlık kurarcasına...
djbebeto Tarih: 15.08.2006 12:36


Bencede parayı veren düdüğü çalar. Mühür kimdeyse sultan odur.


puslukurt Tarih: 15.08.2006 09:15
Parası olan düdüğü çalar..
bekirr Tarih: 14.08.2006 00:49
chelsea manyak takım :5:
ugly__king__ Tarih: 06.08.2006 19:38
paylaşım için teşekkürler... :85:
Mesut Tarih: 05.08.2006 13:36
Bence chelsea bu sezon acayiüp transferler yapti bence bu sezon herseyi chelsea alir ...