Arılar tarafından çeşitli bitkilerden toplanan çiçek tozlarından meydana gelen polenin, birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı, bünyenin güçlenmesi için de çok yararlı bir gıda olduğu belirtildi.
Uzmanlar, polenin içerdiği bol vitamin ve mineraller sebebiyle bünyesi zayıf olan kişiler için çok yararlı olduğunu ifade etti. Polenin tıbbi bir bitki olduğunu belirten uzmanlar, polenin faydalarını şu şekilde sıralıyor:

"Polen, kanser türlerinde, kalp ve damar hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda, karaciğer hastalıklarında, sedef, egzama, sivilce, saç dökülmesi, cilt lekeleri, prostat hastalıklarında, ruh ve sinir, göz, astım, bronşit, ülser, basur, felç, kansızlık, beyin hastalıklarının tedavisinde ve çocuk gelişiminde oldukça önemlidir. Polen, beyin ve vücut yorgunluğunu gidererek, kısa zamanda canlılık verir. Polen, çocukların gelişiminde etkili olduğu gibi, anemi hastalığının tedavisinde de her gün bir kahve kaşığı polen yenmesi vücudun savunma sistemini meydana getiren alyuvarların sayısını arttırır. Polen ayrıca vücudun eksik maddelerini tamamlar. Bağırsak iltihaplanmasına, zayıflık, şişmanlık, kabızlık, ishal gibi birbirine zıt olan rahatsızlıkların da tedavisinde, düşünme yeteneğini artırmada, alyuvar sayısı ve kandaki hemoglobin sayısının yükselmesinde, görme yeteneğinin artmasında, saç dökülmesini önlemede ve saçların canlanması ile cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça önemli sonuçlar verir."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 558
favori
like
share
erkancan Tarih: 03.08.2006 00:38
teşekkürler verdiğin önemli bilgiler için
sennur Tarih: 02.08.2006 16:54
bilgiler için teşekkürler arkadaşım, :70:
casper Tarih: 02.08.2006 15:11
polen in çok faydalı olduğunu biliyorum ve bağışıklık sistemimi güçlendirmek için zaman zaman tüketiyorum,

teşekkürler canım
refik Tarih: 02.08.2006 14:45
paylaşımlarınız için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 02.08.2006 13:46
Haklısın özlemcigim Polen, bir canlının büyüyüp gelişebilmesi için günlük alınması gereken aminoasitleri, vitaminleri ve mineral maddeleri yeterli miktarlarda ve denge içinde bulunduran yegane doğal besin maddesidir
fiber_optic Tarih: 02.08.2006 07:58
tesekkurler ellerine sağlık