Yıldıray: "Şef olmaya hazırım"
Almanya 1. Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin'de oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, takımda ''şef'' rolünü üstlenmeye hazır olduğunu söyledi.

''Berliner Kurier'' gazetesi, Marcelinho'nun Trabzonspor'a gitmesinden sonra takımda lider oyuncu konumuna gelen Yıldıray'ın ''Şef olmaya hazırım. Sorumluluk almak istiyorum'' şeklinde konuştuğunu yazdı.

Hertha BSC Berlin Teknik Direktörü Falko Götz, Yıldıray'ın takımda bugüne kadar zaten şeflik yaptığını belirterek, ''Yıldıray her zaman şefti, ancak yükün hepsi onun üzerinde değildi'' dedi.

Götz, Marcelinho'nun gitmesiyle 10 numaralı formayı gelecekte kimin taşıyacağı şeklindeki bir soruya karşılık da ''10 numarayı kimseye vermedik, ancak bizim 10 numara olan 7 numaralı (Yıldıray) bir oyuncumuz var'' diye konuştu.

Yıldıray'ın yeni görevinin kolay olmadığı, takımın yeni genç futbolcular nedeniyle adeta bir ''çocuk bahçesini'' andırdığı görüşüne yer verilen haberde, Yıldıray'ın, ''Genç bir takımı geliştirmeye katkı sağlamak onur verici bir görev. Bu konuda bana güvenilmesi güzel bir şey'' şeklinde konuştuğu ifade edildi. Yıldıray, takımdan bir an önce başarı beklenmemesi gerektiğini, bunun için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Hertha BSC Berlin ile olan sözleşmesi 2007 yılında sona erecek olan Yıldıray, takımda kalıp kalmayacağının kesinleşmediğini, ancak Hertha BSC Berlin'de severek oynadığını belirtti.

Yıldıray, Bild gazetesine yaptığı açıklamada da, ''10 numarayı almak istemiyorum. 7 numara benim en sevdiğim numara. Oyun kuruculuk görevini önceden de yürütüyordum. Benim için aslında değişen bir şey yok'' dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 410
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 06.08.2006 19:32
Paylaşım için teşekkürler... :85: