Doktor Peter J. Adamonun ideal kilo ve sağlık için diyet önerilerinin yer aldığı Kan Grubunuza Göre Diyet adlı kitabına göre Hastalıklara karşı hassasiyetinizi, almanız gereken gıdaları ve nasıl egzersiz yapacağınızı kan grubu belirliyor. İşte kan grubunuza göre yapmanız gereken rejim türüleri;

0 Grubu
Etobur gruba girerler, sindirim sistemleri dayanıklıdır. Hayvansal protein ve yoğun egzersizle güçlenir ve gelişirler. Diyetlerinde öncelikle baklagillerin, fasulyelerin, ekmeklerin ve tahılların tüketimini sınırlayarak kilo kaybedebilirler.

A Grubu
Vejeteryan gruba girerler. Sindirim sistemleri hassastır. Formda ve üretken kalabilmek için tarımsal beslenmeye gereksinim duyar. Bu grubun kilo vermesini destekleyen gıdalar arasında soya ürünleri ve sebze bulunuyor.

B Grubu
Güçlü bağışıklık sistemine sahiptirler. Bler için kilo almayı sağlayan en önemli etkenler mısır, esmer buğday, mercimekler, fıstıklar ve susam tohumlarıdır. B grubu için kilo vermeyi destekleyen gıdalar da yeşil sebzeler, kırmızı et, yumurta ve düşük yağlı süt ürünleri.

AB Grubu
Yediğiniz etleri yağ olarak depolamaya eğilimlisiniz. Kilo verebilmek için et tüketiminizi azaltmalı, sebzeler ve tofuyla desteklenmiş olarak küçük miktarlarda yemelisiniz. Deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri baklagiller, sebze ve meyveler ise kilo kaybını sağlıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1543
favori
like
share
kalamış Tarih: 17.01.2008 01:19
0Rh+ diyetimi öğrendim.sıra uygulamaya geldi inşallah başarılı olurum ,ellerine sağlık sindy
SU-PERISI Tarih: 14.01.2008 00:41
eline saglık sindy,demek kan grubumuza göre diyet yapacagız.
cristina Tarih: 03.08.2006 21:21
Paylaşımın için teşekkürler
hOney Tarih: 02.08.2006 18:14
inanmiyorum valla ßu diyetLere en iyi insan a$ik olunca zayifLiyor valla demedi demeyin ßo$ i$ ßu diyetLer :8: