vücut yağlarını eritmenin yolları - fazla yağlardan nasıl kurtulursunuz - yağ yaktıran yöntemlerKahvaltıdan önce 15 dakika ısınma, yürüyüş ve çember çevirme hareketleri yaparak metabolizmanızı canlandırın. Sürekli egzersiz yapmak yerine tüm vücudu çalıştıran bu tür sık ve kısa süren egzersizler daha etkilidir.

Kickbox yapın. 1 saatlik çalışmayla günde 600-800 kalori yakarsınız.
Tüm vücut kaslarınızı çalıştıracak ufak bir trampolin (sıçrama tahtası) alın. Başkalarının yanında değil size özel bir odada üzerinde en az 5-10 kez sıçrayın. Motivasyon için sıçrayışlarınızı müzik eşliğinde yapın.

Dik bir şekilde, kaslarınızı sıkarak, kollarınızdan güç alır gibi tempolu bir şekilde yürüyün. Kalp hızınız arttıkça ve normalden daha zor nefes almaya başladığınızda temponuzu aynı şekilde koruyun. Kısa ve hızlı adımlarla yürüyüşünüzü sürdürün.

Vücut yağlarını yakan çilek, ahududu, böğürtlen, mavi yemiş gibi antioksidan bakımından zengin meyveler tüketin.

Spor ve egzersizlerinizi çeşitlendirin. Makine jimnastikleri, jimnastik, koşu veya squash gibi farklı egzersizler yapın.
Öğün atlamadan, ufak porsiyonlarla yemek yiyin.

Düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız egzersizlerin hızını ve gücünü zaman zaman artırın.

Örneğin bisiklet çeviriyorsanız 5-6 dakikada bir daha hızlı çevirmeye başlayın. Bu metabolizmanızı hızlı çalışmasını sağlar.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2699
favori
like
share