Evde kol kası yapmak - kol kası çalışmak - kol kası geliştirme - kol kası nasıl geliştirilir - dambıl ile kol kası geliştirmekKol kaslarını çalıştırmak için gerekli malzemelerimiz sahip olmanız gereken dambıllar. Dambıllar ile beraber evinize veya iş yerinizde çok kolaylıkla kol kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Kol kasları öncelikli olarak ön kol kasları ve arka kol kasları olarak ikiye ayrılır.

Dambılları iki elimizde vücudumuzun yanında olarak kavradıktan sonra avuç içleri yukarıya bakacak şekilde yavaşça tutarak dik bir pozisyon aldıktan sonra dambılları yukarı doğru kaldırıyoruz. Buradaki kural dambılları kaldırırken almak indirirken vermektir.

Bu şekilde 12 tekrar yapın. Aralarda 45 sn gibi bir süre bekleyin. Ve sonra 2. 3. set olarak bu şekilde devam edin. Bu şekilde ön kol kaslarımızı çalıştırmış oluyoruz.

Diğer bir hareket ise arka kol kaslarımızı çalıştırmamızı sağlıyor. Bu hareketi düz ketçiğimiz şınavı tersi olarak açıklayabilirsiniz. Evet arka kol kaslarını çalıştırmak için ters şınav çekiyorsunuz.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3173
favori
like
share