Yeni beslenme programında kepekli yiyecek ve bitkisel yağ öneriliyor Yeni beslenme programında kepekli yiyecek ve bitkisel yağ öneriliyor.
ABD' de yapılan son araştırmalarda "Mükemmel Diyet" konusunda yeni bilgiler verildi. Uzmanlar, gıda ve sağlık konusunda eskiden yağlardan uzak durma girişiminin, tüm karbonhnidratların zararsız olduğu inancını yarattığına dikkati çekti. Araştırmalara göre yeni bir sağlıklı beslenme piramidi önerildi.

UN VE KIRMIZI ET YASAK
Yeni beslenme piramidine göre; beyaz un ve kırmızı etin seyrek, tahıllar ve bitki özlü yağların daha çok tüketilmesi tavsiye edildi. Buna göre yeni diyet, kısa vadeli kilo kaybına göre değil, ömürboyu sağlıklı olmak için düzenlendi.

GÜNDE 1 SAAT YÜRÜYÜŞ
Yeni diette hedef, sağlıklı mutfakları önemsemek, aşırı tüketimi dizginlemek. Genç, yaşlı, kadın, erkek, kısa, uzun, sıska, şişman herkesi aktif olmaya çağıran uzmanlara göre, kilo ne olursa olsun egzersizin uzun vadeli sağlık vaat ettiğini hatırlatıyor. Günde 1 saat yürüyüş aktif olmayı sağlıyor. Bu sistem sağlıklı beslenmeyle birlikte aynı zamanda oburluğu da önlüyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 578
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 17.08.2006 22:49
[COLOR=coral]yok ya yokk
ben bu gunlerde cok ama cok fazla yemek yemege basladim neoluyo anlamadim iyimi yedikce yiyorum ya midem doymak bilmiyo nereye gitsem orda tikiniyom,
ben bu gidisle cok sisko CADIKIZ olcam :5:
ALiNa Tarih: 07.08.2006 21:48
faydalı bir paylaşim teşekkürler
hOney Tarih: 07.08.2006 12:41
kilo ne olursa olsun egzersizin uzun vadeli sağlık vaat ettiğini hatırlatıyor. Günde 1 saat yürüyüş aktif olmayı sağlıyor


éh ßéndé kéndimé ßi vakit ayiraßiLsèm ßende yüRüCém...

ßiLqiLer iCin te$ékkürLér aßLacim..