Aşk evliliği mi mantık evliliği mi" gibi klişelerden uzaklaşan çiftler artık aşkı evliliğe taşıyabilmenin mücadelesini veriyor!
Aşk ve kadın-erkek ilişkileri üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Gorman, fiziksel anlamda yanyana olunduğunda gerçekte kimin ne olduğunun kolaylıkla anlaşılabileceğini ifade ederek, "Biriyle yüz yüze görüşmek gerçekte onun kim olduğunu anlayabilmek adına en iyi yoldur.

Örneğin; internet ortamında çok hoşlandığınız birini gördüğünüzde fiziksel olarak aynı şeyleri hissetmeyebilirsiniz. Yüz yüze gelindiğinde gerçekten uyumlu bir partner bulmak zordur. Her nerede yaşıyorsanız yaşayın ilişkinizi ayakta tutmak adına iletişimi asla aksatmayın. İletişim azlığı her iki tarafta da şüphelere, güvensizliklere ve anlaşmazlıklara neden olabilir. Bu yüzden düzenli iletişim ve birbirini dinleme iyi bir ilişkinin anahtarlarıdır. Birbirinize, birbiriniz hakkında ne düşündüğünüzü ve ne hissettiğinizi söylemeye teşvik edin" dedi.

Bütün iş çiftlerde

Uzun aşk birlikteliğinin evlilikle sonuçlanmasının bireylere bağlı olduğunu söyleyen Gorman, aşıklara şu önerilerde bulundu:

"Birbirinize aranıza başka hiç kimsenin giremeyeceğinin sözünü verin. Dünyanın farklı kürelerinde dahi yaşayabilirsiniz, ancak teknoloji aşkınızı yaşatmanıza yardımcı olacaktır. Biraraya gelmek için bir gün tespit edin. Eğer gerçekten ilerde hayatınızı paylaşmayı düşünüyorsanız şimdiden ortak zaman geçirmeniz gerekir. Eğer çiftlerden hiçbiri bir diğerinin yanına taşınmayı düşünmüyorsa bunun imkansız bir aşk olduğuna inansanız iyi olur. Bazı insanlar için hislerini yüz yüzeyken dile getirmek zor olabilir. Bu yüzden sık sık mesajlar atın, mektup yazın ve e-mail gönderin. Birbirinize karşı dürüst olun. Uzaklık bir şeyleri saklayabileceğiniz anlamına gelmez."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
yasmin yasmin Tarih: 07.08.2008 23:30
benim erkek arkadaşımda hep sebepsiz yere tartışma çıkarır demek oda buraları okuyo ondan uzun sürdü ilişkimiz
EZGİ GÜLER Tarih: 24.07.2008 19:46
ama bende aşk yok kı
ama saol bıgun olursa dikkate alıcam
ozlems_o Tarih: 08.08.2006 11:12
çok güzel yaa araya kimseyi sokmicaksınız işte budur

sağol su perisi