kahvaltı masası düzeni - kahvaltı servisi nasıl yapılır - kahvaltı masası hazırlamanın püf noktalarıKahvaltı masasında, masaya temiz kolalı ve ütülü bir örtü yayılır. (Açık renklerde). Küçük çocuklu ailelerde yıkanması, ütüsü kolay örtüler kullanılmalıdır.

Kahvaltı edecek kişilerin adedince sandalyelerin tam önüne masanın kenarından başparmağı boğumu içerden birer tane küçük kahvaltı tabağı, tabağın sağ üst köşesine tabağıyla beraber çay veya süt fincanları, kaşıkları da tabağın kenarına sapı sağa gelecek şekilde konur.

Yumurta, yumurta kabı içinde tabağın önüne konur. Diğer kahvaltılık yiyecekler tabaklar içinde masanın ortasına muntasam şekilde konur.

Peçete sol tarafa tabağın yanma, masa küçük ve kalabakk-sa tabağın içine düzgün katlanmış şekilde konur. Kahvaltı bıçağı sağa, çatal sola konur.
Ekmekte yine sol tarafa tabakların içine veya hepsi güzel bir sepet içinde masaya konur.

Çay, kahve, süt v.s içecekler çok sıcak olarak sağ taraftan servis yapılır. Ayrıca masaya renklendirmesi ve günün neşeli ve iyi geçmesi için ev kadını kahvaltı masasında çiçeği ihmal etmemelidir.alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5178
favori
like
share
başak ada Tarih: 04.11.2011 14:13
şeqer Tarih: 12.06.2011 23:36