Sağlıklı bir cilt elde etmek ve korumak için uygulanan kozmetik ürünlerin yanı sıra en etkili, en uygun ve kolay yöntem taze sebze ve meyve.
Yazın güneş, kışın sert esen rüzgarlar, hava kirliliği ve vücuttaki vitamin eksikliği nedeniyle cildin nem dengesi bozulur. Kışın giyilen giysiler yüzünden hava almayan ten, yazın nefes alma ihtiyacı duyar. Memorial Estetik Merkezi'nden Dr. Seran Göçer, yazın cilt bakımına yönelik önerilerde bulundu. 'Bronzlaşırken cildi koruyun'. Yazın sahip olunmak istenen kusursuz bronzluk için öncelikle cildin arındırılmasının çok önemli olduğunu belirten Dr. Göçer anlattı:
GÜNEŞLENME ÖNCESİ PEELİNG...
"Bronzluk estetik açıdan önemli olsa da cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak gerekir. Bunun için güneşe çıkmadan önce koruyucu kremler kullanılmalıdır. Güneşlenme öncesi de cilt için mekanik peelingler ihmal edilmemelidir. Yazın meyve asitlerinden elde edilen peelingler yerine ince granüllü ve cilde daha az zarar verenler tercih edilmelidir. Güneşlenme sonrası ciltte soyulma varsa, derinin eski halini alması beklenmeli, soyulma esnasında güneşe çıkılmamalıdır".

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 590
favori
like
share
<ÜLKÜ> Tarih: 09.08.2006 10:42
saol