[COLOR=coral]

Almanyaıdaki bir kuyumcu Porsche Boxsterıı 22 ayar altınla kapladı.

Almanyaıda kuyumcu Bernd Hoeger, mağazasında sergilenecek Porsche Boxsterıı baştan aşağı 22 ayar altınla kapladı. Bunun için 3 bin adet altın plaka kullanıldı. Otomobilin jantları, kapı kolları ve vites topuzu da altın kaplama.

Değerli taşlar ya da altın gibi değerli madenlerle otomobillerin sanat eseri gibi süslendiğini görmüştüm. Ancak, bir otomobilin baştan aşağı altınla kaplandığını duymamıştım. Almanyaının Pforzheim kentinde bulunan bir kuyumcu Porsche Boxsterıı 22 ayar altınla kapladı. Kentte bulunan Schmuckwelten adlı mücevher mağazasında sergilenmek için baştan aşağı altınla kaplanan Porche Boxster, dünyanın ilk altın kaplamalı Porscheısi unvanına da sahip oldu.

Kuyumcu Bernd Hoeger, 50 saatlik yoğun bir çalışma sonucunda Porsche Boxsterıı altınla kapladı. Bunun için 8x8 santimetre boyutlarında 3 bin adet altın plaka kullanıldı. Altın plakalar özel bir yapışkanla tek tek aracın üzerine yapıştırıldı. Kapı kolları, jantlar, vites topuzu ve aracın iç aksamı da altınla kaplandı. 22 ayar Porsche, gösteri amacıyla hazırlandığı için satış fiyatı yok. Ancak, bir maliyet hesabı yapılırsa; kullanılan altından daha çok, el işçiliğinin fiyatı daha fazla etkilediği belirtiliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share
by_ufuk Tarih: 09.08.2006 21:54
[COLOR=burlywood]haklısın fiber_optic,
sıkıysa gezmeye kalksın
fiber_optic Tarih: 09.08.2006 15:31
onun sahibi ona binipte gezmeyi düşünmüyor sanırım
deniz127 Tarih: 09.08.2006 14:13
güzel bir araba olmuş... bizim buralara bir park etsede