Hemen hiçbirimiz kendimizi tümden beğenmeyiz. Saçımız kıvırcık olsa düz, düz olsa kıvırcık saç isteriz. Peki büyük burnumuzu, ince dudaklarımızı ne yapacağız? Bu noktada makyaj her derde deva! İster küçük gözlere, ince dudaklara ya da büyük bir burna sahip olun, yüzünüzde hoşunuza gitmeyen özelliklerinizi makyaj yardımıyla örtebilirsiniz. Büyük burun Sex and the City'nin yıldızı Sarah Jessica Parker'ın sorunu büyük burun ama makyaj hileleri sağolsun, sorunun üstesinden gelmeyi başarıyor. Kaşlarınızı aşağı çekerek, burnunuzun üst kısmının daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Büyük olan burnunuzun dikkat çekmemesi için, ten renginizden biraz daha koyu olan bir kapatıcıyla burnunuzun iki yanını gölgelendirin. Likit yerine çubuk kapatıcıyı tercih edin, çünkü hem uygulaması daha kolaydır, hem de daha kalıcıdır. Burnunuz uzunsa, hem burnunuzun yanlarini, hem de uç kisminin altini gölgelendirin. Burnunuz genisse, o zaman burnunuzu dengelemek için gözlerinizi ve agzinizi büyütmek iyi bir fikirdir. Dudak kalemi yardimiyla dudaklarinizi yanlara dogru genisletirken, gözleriniz için de dista kalan kirpiklere fazladan rimel uygularak gözün büyük görünmesini saglayin. Victoria Beckham'inda burnu genis. Onun uyguladigi yöntemi uygulayabilirsiniz. Yani, dudak kalemiyle dudak konturu çizip, piriltili göz makyaji yaptiktan sonra, elmacik kemiklerinizi vurgulayabilirsiniz.

Ince dudaklar
Hollywood'un güzelligi ve sikligiyla adindan bolca söz edilen kadinlarindan biri Nicole Kidman. Onun sorunu ince dudaklar...

Öncelikle bir dudak peelingi uygulayip, bu bölgedeki dolasimin artmasini saglayin. Bu dudaklarinizi otomatik olarak daha dolgun gösterir.
Dudaklarinizi dolgunlastirmak için parlatici bir kalemle dudak çevresini çizip, dudak kenarlarinda çizgiyi biraz disa tasirin. Simdi dudak kalemini uygulayin ve gene dudak çizgisinin bir disindan sürün. Rujla çizginin içinde kalan kismi doldurup, parlaticiyla dudaklarinizin daha kalin görünmelerini saglayin.
Az miktarda gümüs tonunda dudak parlaticini, üst ve alt dudaklarin ortalarina sürerel isigin dudaklarinizdan yansimasini saglayin.
Gözlerinizi ön plana çikararak yüzünüzde denge yaratin. Öncelikle kaslarinizin mükemmel bir sekilde alinmis ve sekillendirilmis olmasi gerekir ki, gözünüzü en iyi sekilde çerçevelesin. Açik renk, piriltili bir göz fari kirmizi dudaklarla iyi gider.
Parlak renkleri kullanmaktan korkmayin ama koyu tonlardan uzak durun. Koyu tonlarin daha küçük, açik tonlarinsa daha büyük gösterdigini unutmayin.

Küçük gözler
Catherine Zeta Jones denince akan sular duruyor. Peki güzel yildiz aslen küçük olan gözlerini nasil büyük göstermeyi basariyor?

Kaslarinizi alirken, kasin iç kismini daha kalin birakin. Bu, gözü çerçeveleyen bir kavis yaratir.
Highlighter, yüzünüzün çevresine isik veren bir illüzyon yaratir. Hightlighter kalemini kas kavisinin altina ve alin boyunca sürün. Böylece bu bölge tümden aydinlanmis olur.
Göz kapaklarinizin iç kismina kirik beyaz bir far sürün ve ardindan da tam beyaz bir fari göz pinarlarinizin oldugu kisma dogru sürün.
Gözlerin belirginligi için kirpik çizgisine dikkat edin. Göz kapaginizi kaldirarak göz kalemini tam kirpik çizgisine uygulayin. Kalemi göz altlariniza sürerken nokta nokta sürüp, sonra da bulastirip yayarak göz bölgesini genisletin.
Rimel sürerken, disa bakan kirpiklere özellikle dikkat edin ve burayi vurgulayin. Eger isterseniz bu kisma takma kirpik de takabilirsiniz.
Göz kalemini uygularken, gözün orta kismini vurgulayarak daha yuvarlak bir görüntü de elde edebilirsiniz.Bu durumda gözün seklini uzatmamis olursunuz ve bu nedenle de rimeli göz çevresine esit sekilde uygularsaniz çok daha iyi bir sonuç alirsiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 483
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 20.08.2006 18:36
gözlerim büyük dudakalrım kalın ama çok zayıf olduğum için burnum büyük gibi gelio bana :67:

ama kilo alınca nomale dönüo

teşekkürler bilgiler için