[COLOR=MediumTurquoise]Ertuğrul Sağlam ilk defa kamera karşısına geçip değerlendirmelerde bulundu.


Bursaspor'da yaşanan tutuklama olaylarının ardından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ilk defa kamera karşısına geçip değerlendirmelerde bulundu.
Yaşanan süreci kendisi için çok karmaşık ve zor bir durum olarak tanımlayan Sağlam "Adalete güveniyorum. Vicdani olarak söylüyorum, 2,5 senedir bu insanlarla beraberim. Bu insanlarla beraber yaşadım ve çalıştım. Başkanımız İbrahim yazıcı, Haluk Özkıyıcı, Osman Nuri Biçer değerli insanlardır. Bu insanların bu suçları işlediklerine kesinlikle inanmıyorum dedi.

Ertuğrul Sağlam,"Sanki başkanımız ve diğer yöneticilerimiz başımızdaymış gibi önümüzdeki seneyle alakalı plan ve program işlemeye devam ediyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Avrupa takımı oluşturmak için uzattığımız mukaveleye sadık kalıp devam ederiz" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı ve Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya ile birlikte Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

BAŞARININ TEMELİNDE EKİP BÜTÜNLÜĞÜ YATIYOR

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2 Ocak 2009 tarihinde başkan Yazıcı ve onun yönetimi tarafından göreve getirildiklerini dile getirerek, "Hep şunu ortaya koyduk. İyi bir ekip çalışması yaparsak ekip bütünlüğünü şehir geneline yayarsak başarılı olabileceğimizi her fırsatta dile getirdik. İlk sene sonunda 9.sırada 22 puanla aldığımızda insanların bir iki maç kaybedersek küme düşer miyiz sıkıntısını yaşar mıyız ortamında biz üst seviyede uyum ve ekip çalışmasıyla bu sıkıntılı takımı ligin 6.sı yaparak son maçta UEFA'yı kaçırdık" dedi.

EN BAŞARILI 2 SEZON

İkinci sene bu çıkış devam etmez, bunlar düşer denilen bir ortamda, çok büyük ekonomik sıkıntı yaşandığı sezon sonunda Türk futbol tarihini değiştirerek camianın 47 yıldır beklediği şampiyonluğu yaşadıklarının altını çizen Sağlam, "Kamuoyunda beklenti vardı. Bu şampiyonluk tesadüftür. Bu başarı devam etmeyecektir. Bunlar hayal kırıklığı yaşayacaklar. Geçtiğimiz sezon yaşadıklarımızı değerlendirdiğimizde çok büyük sıkıntı ve haksızlıklarla yaşadığımız bunca olumsuzluğa rağmen kulüp tarihindeki en önemli ikinci neticeyi alarak UEFA kupasına katılmayı hak ettik. Son iki seneye baktığımızda kulüp tarihinin Türk futbol tarihini de değiştirerek en başarılı iki sezonunu geçirdik. Bu başarının altında ekip çalışması ve başkanımız ve yönetimle yaşadığımız uyum yatıyor. Bu başarıda emeği geçen vali, belediye başkanımız taraftarlarımız sivil toplum kuruluşları medyayı unutmuyoruz. Böyle tarihi başarıyı ekip çalışmasını kulüp içinden çıkararak şehre yaymadan başaramazdık" diye konuştu.

BURSASPOR'DA İŞLER ESKİSİ GİBİ DEVAM EDİYOR


Bu şartlarda bu imkanlarla bu başarıları yaşamak hakikaten çok üst seviyede uyum ve ekip bütünlüğünün yansıması olduğunu vurgulayan Sağlam, şunları söyledi:
"Bir buçuk senedir yaşanan süreç var. Bu süreç sonunda yargı bir karar aldı. Yargının aldığı karara kesinlikle saygımız sonsuzdur. Ben kişisel hissiyatımı açıklamadan yapamayacağım. Vicdani olarak sölüyorum, 2,5 senedir bu insanlarla beraberim. Bu insanlarla beraber yaşadım ve çalıştım. Bu dönemde zaten en ufak bir rahatsızlık duysaydım, kendi kişiliğim ve karakter yapıma uymayan bir davranışla karşılaşsaydım burada olmazdım. Başkanımız İbrahim yazıcı, Haluk Özkıyıcı, Osman Nuri Biçer değerli insanlardır. Bu insanların bu suçları işlediklerine kesinlikle inanmıyorum. Bu insanların masumiyetlerinin ortaya çıkacağına ve çok güvendiğimiz adaletin sayın başkanımız İbrahim yazıcı, Haluk Özkıyıcı ve genel müdürümüz Osman beyin suçsuz olduklarına karar vereceğine yürekten inanıyorum. Taraftarımız ve camia tedirginlik yaşıyor, Recep Bey'in söylediği gibi kesinlikle şunu bilsinler ki, Bursaspor da işler eskisi gibi işleyişine devam ediyor. Sanki Başkanımız ve diğer yöneticilerimiz başımızdaymış gibi Bursaspor halen yine önümüzdeki seneyle alakalı plan ve programını işlemeye devam ediyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben Bursa'da olmaktan çok mutluyum. Bursa'yı çok seviyorum. Bursaspor hayatımızın içine kadar girdi. Bir antrenör olarak bir antrenörün hayal edeceği en büyük mutluluğu şampiyon olarak yaşadık. Çok karmaşık ve zor bir durum. İnşallah bu yaşanan sıkıntılardan bir an önce kurtulup görevlerinin başına dönerler, Avrupa takımı oluşturmak için uzattığımız mukaveleye sadık kalıp devam ederiz."

BU EKİBİN BİR PARÇASIYIM


"Karakter yapımız; bu kadar insanlar bizi bunun için sevip, değer verdiler" diyen Sağlam, "Bu işin içinde bu saygınlığımızı yitirmeden de futbol camiasının içinde kalma zorunluluğumuz var. Bir olumsuzluk yaşandığı taktirde de ekip bütünlüğü ve vefa duygusuyla davranıp bu ekibin bir parçası olarak hareket edeceğimi herkesin bilmesini isterim" şeklinde konuştu.

BURSASPOR'DA İŞLER ASLA DURMAYACAK


Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı ise, "Bursasporlular ve kamuoyunun açıkça bilmesini istiyoruz ki, görev yaptığımız dönemde her kuruş yönetim olarak vazifemiz olmuştur. Tek kuruş dahi heba edilmemiştir. Tüm kararlarımız Bursaspor'un menafaatleri doğrultusunda olmuştur. Başta başkan yönetim hocamız ve ekibimizin vicdanı son derece rahattır. Ancak hepimizin bildiği şikayetle başlayan bir hukuksal süreç yaşanmaktadır. Bu süreçte başkan ikinci başkan ve genel müdürümüz tedbir niteliğinde olan bir karara düçar olmuştur. En kısa süre içinde haklarındaki tedbir kararının kalkacağına yargı önünde aklanacaklarına inancımız tamdır. Bursasporlular emin olsunlar ki Bursaspor kulubünde işler asla durmayacak işleyiş devam edecektir. Başkan ikinci başkan ve genel müdür aramıza katılmaları halinde yolumuza büyük bir şevkle devam edeceğimizi önemli beyan ediyoruz" dedi.

HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ


Bölükbaşı, aksi durumda geri kalan ekibin hangi kararı alması gerekiyorsa durum değerlendirmesi yapıp gerekli kararların alınacağını belirterek, "Başkan yönetim kurulu ve çalışanları henüz iddianame bile düzenlenmeden suçlu gibi gösteren bilgi sahibi olmadan asılsız ithamlarda bulunan tüm yayınlara karşı hukuksal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" diye konuştu. Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya da, "Divan kurulu olarak yönetimin arkasındayız. İnşallah bu camiaya geçmiş olsun diyorum. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna inanıyorum. Biz onları aramızda ya da tatilde gibi görüp en ufak aksaklık olmadan Bursaspor'u zirveye çıkaracağız" şeklinde konuştu.


Kaynak

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 445
favori
like
share
GS2004 Tarih: 18.06.2011 17:44
Türkiyede Sağlam gibi hocalara biraz daha deger verilse Türk futbolumuz daha iyi yerlere gelecegini düsünüyorum