Israrla söylüyorum Galatasaraya tribünleri aşka getirecek yabancı transfer lazım. Taraftar takımına sarılmak istiyor. Öyle Tina Turner falan kesmez Madonna bile kesmez artık bu aşkı! Getirecekseniz Britney Spearsı getireceksiniz. Yok onu da alamıyorsanız eyvallah! O zaman tribünlere bu aşkı yerli gençlerle vereceksiniz! Korkmadan onları oynatacaksınız. Gerets gibi&
Seyrederken gurur duydum ne gerek yabancıya!
Arda, Oğuz, Mehmet Güven varken Carrusca bile onların yanında Sinek ası!
Tut elinde; ası var desinler!


Kayseri yememeye oynadı!
Kayseri ilk yarı direndi, çünkü amacı gol atmaktan çok yememekti. Ertuğrul Sağlam öyle sağlam bir defans uyguladı ki belki oyunu çirkinleştirmedi ama kalesine dönük çok adam tutmaktan hücum etmeye fırsat bulamadı! Maç Galatasarayın golüne kadar askıda gitti, Galatasaray golü attı film koptu!

O ana kadar maçta iki penaltı vardı, hakem Selçuk Dereli dereleri yukarı akıtınca penaltıları sel aldı götürdü. İlkinde Muhammed Hanefiyi, Mondragon biçti& Ardayı da Kayserili tırpanladı, Selçuk Dereli ikisini de görmezden geldi. İkisi de buz gibi penaltıydı&

Arda var da ne gerek var yabancıya!
Gol 44te geldi. Arda yine sakin fırtına imajını devam ettirerek öyle güzel bir gol attı ki, ben o golleri görünce sahaya atlayıp Ardaya sarılasım geliyor her seferinde.
Arda sanki takımın kaptanı, ağır başlı otoriter bir tavır. Bu kadar mı olur futbolcuda bir vakur! Keyif alıyorum Ardanın gollerinden& Arda var da hepimizin yüzü gülüyor ne gerek var yabancıya!... Bayıldım, bayıldım
Sonrasında Arda çıktı Carrusca girdi, hangisi Arjantinli desen Carrusca el kaldırır, Arda tribünleri ayağa kaldırır&
Devre 1-0 bitince Galatasaray ikinci devre coştu&

Kayseriyi İliç teslim aldı
İkinci yarının hemen başında İliç mükemmel iki gol attı, tribünler ayağa kalktı, takım coştu, Kayseri pıstı!
İliçin iki golü de jenerik olur. Her zaman söylüyorum; yüksek topla oynayan Galatasarayda İliç figüran olur, ne zaman ki top yere iner İliç assolist olarak sahneye çıkar. Nitekim öyle oldu! Neden?
Bu işin bir başka nedeni de Hasan Şaştır. O oynadığı zaman top havaya kalkıyor. Hasan illaki kaptanı Hakanı arıyor ve topu onun kafasına şandelleyince film kopuyor, Galatasaray özürlü bir futbol oynuyor. Hasanın bu kanka tutumu; kendine de, Hakana da, takıma da zarar!
Ancak Hasandan da vazgeçmem mümkün değil! Onu da Gerets hizaya getirecek. Kelinden mi öper, kulağını mı çeker bilemem& Hasan takımı coşturacak adam, iki şartla; tek top ve genelde yerden oynayacak&
Necati de sonlara doğru lütfen oyuna girdi. Ve görüldü ki Galatasarayda kim oynarsa oynasın takım bir bütün. Aman Gerets bozma bunu&
Aman yöneticiler bozdurmayın bunu!
Okan oynamış, Necati, oynamış, Hasan oynamamış önemli değil. Galatasaraya bakın güzellikleri alkışlayın!

Cihan bile golünü çaktı
Galatasaraylı, Cihana fena halde bozuluyor. Anlamıyorum ve de dikkat ediyorum Cihan hiç oralı olmuyor, cıkıyor elinden geldiğince futbolunu oynuyor. Ne yapalım yani& Cihan bu kadar!

Ondan harikalar beklemek abesle iştigaldir ama bütün takımlara bir bakın kaç tane Cihan var?
Cihan maç boyu ileri-geri gidip geliyor! Pes birader; ciğer olsa kanı çekilir!

Cihan bir kendi kalesinden gol kurtarıyor bir ileri gidip gol atıyor. Kaç Cihan var Allah aşkınıza& Öyle oturduğunuz yerden fala bakmayın; hiç Cihan gibi 90 dakika ileri-geri koşup bir maçı bitirdiniz mi? Sorarım size&
Cihan görev adamıdır, güçlüdür, iyi niyetlidir. Daha iyisini bulursanız onu oynatırsınız ama Cihan bugün için bankodur.

Üç isim daha
Mehmet Güven, Ayhan ve de Sabri
Bunlar arı gibiler& Ayhan en babaları& Sanki sınıf atladı, bir de yan pas huyundan vaz geçse daha da büyüyecek& E maşallah otuzuna da geliyor, yeter artık!
Mehmet Güven de aynı Arda gibi, o da aynı torna malı& Yivi seti benzer.
Mehmet de sakin ve şuurlu, hiç telaş etmiyor, o yüzden belki biraz ağır gibi gözüküyor ama futbolun ve bulunduğu mevkiin bütün sorumluluklarını taşıyabiliyor; Pas dağıtımı, olması gereken yerde bulunması, rakibi kontrolü ve oyunu rahatlatması mükemmel. Daha da iyi olacağından eminim. Bu da Geretsin işi.

Sabri o kadar çok çalışıyor ki sanırsınız karıncalar tatile çıkmış onu nöbetçi bırakmışlar& Bravo vallahi, üç kişilik oynuyor ama keşke biraz da kendi kişiliğinde ruh bulsa!
Devamlı rakiple takışıyor, gereksiz! Ama Sabri takımın dinamosu her tarafa yetişiyor. Dikkatimi çekti Arda ile devamlı deplase oluyorlar.
Geretse müdahale etmezseler adam yine işi götürür, 100. yıl müzüncü yıl dinlemez! 102de de ben varım der!

Kayseriye şaşırdım!
Allah biliyor ya Kayserinin bu kadar çabuk teslim olacağını aklımdan geçirmiyordum. Kendime bile izahta güçlük çektim nasıl size anlatacağım. Bülent Bölükbaşı, Muhammed Hanefi, Mehmet Topuz, Gökhan& Bırakın bütün takımı bu dördü bile potansiyel gol tehlikesi, mükemmel güç, ama nerdeler?
Ben verilen taktiği hatalı buluyorum, Kayseri Galatasaraydan korktuğu için, içe kapanık oynadı! Yüklenseler golü bulurlardı. Beceremediler ya da çekindiler& İşte küçük büyük takım farkı budur! Kayserinin de bunu aşması lazım.
Ertuğrul Sağlama soruyorum;
Açık oynasaydın, gol üstüne gol pozisyonu yakalamak için atak olsaydın yine en çok dört gol yerdin!
O halde&
Yazık ettin takımına&Bir dahaki maçlara kulağında küpe olsun, mesela Fenerbahçe maçında, Beşiktaş maçında lütfen takımın dizginleme!

Sözüme kulak ver Ertuğrul kardeş; Trabzon da büyük takım ama Kayseri onu yendi niye? Trabzon da Anadolu takımı, Kayseri gibi& Sağlamın Trabzon karşısında kendine güveni vardı. Bu güven takımına yansıdı&Bu saptamalar doğru.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 548
favori
like
share
ZeuS Tarih: 15.08.2006 20:07
haber için saol..
GS2004 Tarih: 15.08.2006 17:28
puslukurt tesekkürler kardes