O belki de çiçeklerin en güzeli...Ancak bu güzellik sadece görüntüsü ve kokusuyla sınırlı değil. Gül, yıllardır kozmetik ve tıpta da kendisine geniş kullanım alanı bulmuş mucize bir bitki.

Hassas ciltler için:
3 damla gül yağı, 3 damla lavanta yağı ve 75 ml damıtılmış suyu karıştırın ve bu karışımla günde üç kez cildinize masaj yaparak kuruluktan kaynaklanan gerginlikten kurtulabilirsiniz.

Parlak gözler için:
Yaklaşık 20 - 30 adet gül yaprağını ( Fransız Gülü ), 100 ml damıtılmış suda, bir gece boyunca oda sıcaklığında bekletin. Sabah bu karışımla gözlerinizi temizleyebilirsiniz.

Aromaterapide rahatlamak için:
Kırmızı gülden elde edilen yağın, Doğu tıbbında, 7.şakra üzerinde etkili olduğuna inanılıyor. 7. şakra başı ve kalbi yönetiyor. Bunun için, günde 3-4 kez, kırmızı gülden elde edilmiş yağla bileklerinizi ovmanız yeterli. Böylece rahatlayabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kımızı gül yağının konsantrasyon gücünü ve yaratıcılığı arttırdığına da inanılıyor.

Endişeye karşı:
Uykusuzluk, sürekli endişe ve heyecan hali için birkaç damla Fransız gülü yağını bir mendile damlatabilir ve bütün gece yastığınızın üzerinde bırakabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share