Sağlıkta devrim yaratacak ilaçların çıkmasına daha 4-5 sene var !

Genetik bilim ve kök hücre araştırmaları sayesinde bulunan mucize ilaçlar; başta kanser, felç ve grip olmak üzere birçok hastalığın sonu olacak. Her derde deva süper ilaçlar, 4 yıl sonra piyasaya çıkacak....

Yapay organ mucizesi:
Wake Forest Üniversitesi uzmanları, 10 yıllık bir çalışmayı tamamladı. 2012 yılında yapay organ nakli, artık birçok hastanede yapılacak. Uzmanlar, fareler ile maymunlar üzerinde denenen bu gizli araştırmanın, son derece başarılı sonuçlar verdiğine dikkat çekiyor. Yapay organların fiyatları ise, ülke ekonomilerine göre belirlenecek.

Genlere obezite aşısı:
Massachusets Üniversitesi uzmanları, şişmanlamaya yol açan genleri, enjeksiyonla durdurdu. Vücuda enjekte edilen ilaç, kişinin daha fazla yağ yakmasını sağlayarak hızla kilo vermesini sağlayacak. Yan etkisi olmayan ilaç, 2010 yılında eczanelerde satılacak.

Alkol zararsızlaşacak:
İngiltere'deki Bristol Üniversitesi bilimadamları, alkolün tüm yan etkilerini ortadan kaldıran bir ilaç geliştirdi. Yapılan araştırmalarda, alkolün, beyindeki 'GABA-A' moleküllerini kontrol altına aldığı biliniyor. Alkolün yan etkilerini yok eden bu ilacın, 2010 yılında piyasada olacağı açıklandı.

Kanseri temizleyen molekül:
ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün başlattığı araştırmalarda, sadece kanserli hücreleri hedef alacak bir yöntem geliştirildi. Teknoloji harikası moleküller, kanserli bölgeyi kısa süre içinde temizliyor. Araştırmalarda, yüzde 89'luk bir başarı oranı sağlandı. Her biri bir toplu iğne başından bin kat daha küçük olan bu moleküllerin, 2010'da kullanılacağı belirtiliyor.

Alzheimer'a çare geliyor:
ABD'de California Üniversitesi araştırmacıları, Alzheimer konusunda müthiş bir çalışmaya imza attı. 2009 yılından itibaren piyasada olması beklenen 'Ampakines' adlı ilaç, nöronlar arasında yeni bağlantı oluşturuyor ve hafızayı güçlendiriyor.

Grip olmak yok:
Yapılan araştırmalarda, tüm grip virüslerini yok eden M2 adlı bir protein bulundu. Başta Kuş Gribi olmak üzere birçok grip türü, 2010 yılında tek bir aşı sayesinde ortadan kalkacak.

Felç artık tarihe karışıyor:
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü uzmanları, bir alyuvar hücresinin binde biri büyüklüğündeki farklı aminoasit zincirlerini yan yana getirmeyi başardı. Bu çalışmayla, 2010 yılında felçli hasta kalmayacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 491
favori
like
share
cemre8688 Tarih: 22.08.2006 22:11
paylaşım için sağol
ozlems_o Tarih: 17.08.2006 14:29
wallahi ecel ne zaman gelir bilmiyorum ama inş. acı çekerek gelmez

haber için sağol SU PERİSİ
refik Tarih: 16.08.2006 11:51
paylaşımların için teşekkürler