Herkese saygı ve selamlarımla; Sevgili Ceza-fan sakinleri, tekrar geri sayım basladı. Yerli Plaka albümü tüm hazırlıkları tamamladı, kültür bakanlığının yeni kuralları sebebiyle (kapağın tamamen bitmiş olması, her parçanın nota dokumanları...vs) Yerli Plaka yı biraz daha beklemek zorunda kaldık. Bugün itibarı ile kapak tasarımını onayladık ve top artık kültür bakanlığında.Kesin bir tarih önümüzdeki günlerde verilecek, şu an için geriye doğru saymaya başladığımızı sizlere duyurmak istedik. Ayrıntılar haberin devamında.Gecen hafta Yerli Plaka parçasına muhteşem bir klip çekildi, albümdeki sound kalitesi, klipteki görüntü kalitesi, ne kadar titizlikle çalışıldığının, bu işe verdiğimiz önemin ispatı olacak sizler için.
Klip hem görüntü hemde senaryosu ile çok konuşulacak, bizler senaryoyu bilmemize rağmen yinede izlediğimizde çok etkilendik, gurur duyduk.Bence Turkce rap adına cekilmiş en kaliteli video oldu.Parca zaten Ceza nın kendi durumunu anlatan,oldukça samimi bir parca. Bu muhteşem klibi albüm çıkmadan izleme fırsatı bulacaksınız, çok yakında.......

Birde değinmek istediğim başka bir önemli husus var. Albümün veya parcaların internette dağıtılması, download edilmesi veya forumlara linklenmesi artık tehlikeli ve yasak, zaten yasal olmayan bu durum, anlaşmalı olduğumuz bir firma tarafından takip edilecek, bu tarz siteler mahkeme kararı ile kapatılacaktır, şimdiden haberiniz olsun istedim.Sizler de bu gibi birşeyle karşılaşırsanız lütfen Hammermüzik veya ceza-fan.com a ihbarlarınızı bekliyoruz.kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktır. Site adminlerininde çok dikkatli olmaları gerekiyor, tek bir link bile sitelerinin kapatılmasına yetecektir.

Albüme dönecek olursak, albümde bol bol canlı enstrümanlar duyacaksınız.Çok prodüktörlü bir albüm olması ve Tech N9ne, Samy Deluxe, Afrob, Killa Hakan,Eko Fresh,Sahtiyan,Ayben,Alaturka Mavzer,Mihenk Taşı,Emre,Yener,Sezen Aksu düetleri de albümün rengine renk kattı diyebilirim.Bir an önce elinize geçmesi ve dinlemeniz için sabırsızlanıyoruz, bizlerde tıpkı sizler gibi gün sayıyoruz, sabrediyoruz....

Benim Yorumum: Bizim Boarda Hangi Baba Yigit eklicek bu albumu :20:

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7439
favori
like
share
burikkafa Tarih: 10.01.2011 16:44
tgtöhlthlyjouklukl8upl9ş
yengin Tarih: 07.05.2009 17:40
emegim sagol tesekkurler
paradox Tarih: 15.09.2006 12:55
ellerine sağlık
FreddyKrueger Tarih: 19.08.2006 15:31
cikacakta kim ekleyecek bu albumu

Albüm Çıksında Bi Ekleyen Bulunur
kv_1903 Tarih: 19.08.2006 15:01
cikacakta kim ekleyecek bu albumu

Site Kapatmalari filan :20:
FreddyKrueger Tarih: 19.08.2006 12:03
Herkese Selam,

Uzun bir bekleyişten sonra nihayet Ceza'nın Yerli Plaka albümünün kayıtları bitti.Bu Albümün başına aklınıza gelebilecek her türlü aksilik geldi...Önce Ceza'nın ses telleri problemi uzun bir ara vermemizi gerektirdi.Arkadan kar kış derken bir ayın üstünde zamanı da öyle harcadık...Bunun yanısıra albümde düetleri olacak çok değerli sanatçıların biraraya getirilmesi ve kayıtları için zamanlamaların ayarlanması ciddi bir zaman kaybına neden oldu.Birçok şarkı Ceza'nın sizlere olan saygısından dolayı çok ince elenerek defalarca üzerinde çalışılarak yinelendi. Birçok şarkı ya değiştirildi ya da albüm dışı kaldı. Ceza'yı tanıyanlar ne kadar mükemmelliyetçi ve titiz olduğunu bilirler.Ceza'yı Ceza yapan en büyük özelliklerinden biri olan titizlik albüme tamamen yansıyınca bu gecikmelerin de önüne geçmek tabi ki mümkün olmadı. Zaten karar verilmişti.Acele,"haydi geciktik" diye detayları atlanmış bir albüm olmayacaktı "Yerli Plaka"...Tüm baskılara ve sıkıştırmalara rağmen Ceza içine sinmeyen tek nota , tek söz bile koymadı albüme.Geciksin ama bir adım ileride gerçek Ceza lezzetinde albüm olsun istedi Ceza ve bunuda bence çok ama çok fazlasıyla başardı. Aksilikler kimi zaman hepimizi (sizler de dahil) ciddi olarak isyan etme seviyesine getirdi... Sinirler bozuldu, yeniden düzeldi ama hepsi albümün en iyiyi yakalaması içindi.

Hepimiz albümle yattık albümle kalktık. Her dinlediğimiz yeni parça ile resmen dağıldık. Benim, sizlere bu albümle alakalı olarak söyleyeceğim tek bir söz; bu albümde en az 4-5 albüme çıkış parçası olabilecek sayıda mükemmel şarkılar var. Her parça için günlerce, gecelerce sabahlara kadar kayıtlar yapıldı. Mixlerde ve kayıtlarda en ufak hataya yer vermemek için Digitolia Stüdyoları 7/24 saat hizmette sınır yoktur felsefesi ile stüdyo tarihinin en mükemmel albümüne imza attı.Sana buradan özel teşekkürler Ayhan Sayıner.Bu Albüm için o kadar çok insan seferber oldu ve emek verdiki ben sayılarını unuttum. Albümü elinize aldığınız da kapağından kitapçığına, kitapçığından ses kalitesine dahi Avrupa standartlarından çok daha ileri ve kaliteli bir albüme sahip olacaksınız. Şarkılara gelince , bence bu albümün asla bir çıkış parçası yok! çünkü; şarkıları birbirinden ayırmak neredeyse imkansız... Hepsi sizi değişik yerlere alıp götürüyor. Bu albümde Ceza'nın hayat hikayesinden, felsefesine, hissettiklerine çok daha yakınlaşacaksınız. En önemlisi benim fikrime göre çok büyük dikkatle hazırlanmış parçaların arasında en sevdiğinizi bulmanız mümkün olamayacak. Her parçada değişik lezzetler bulacaksınız. Hepinizden şu anda tek laf duyuyorum: "Herşey iyi güzel de arkadaşım nerede bu albüm , ne zaman çıkacak ?" Bunun cevabı için Hammer Müzik insan üstü bir gayretle çalışmakta... Albüm Almanya'ya mastering için gitti. Masteringden dönüşte Kültür Bakanlığı işlemleri hızlanacak. (Kültür Bakanlığı işlemleri hergün yeni mevzuat çıkardığı için devamlı uzamakta)... Ve... Nihayet umduğunuzdan daha kısa bir süre sonra Yerli Plaka elimizde olacak.

Ceza'dan sizlere kısa bir mesaj var
Hepinize sabırlı bekleyişiniz için teşekkür ediyor. Sizin bu sabırla bekleyişinizin karşılığını "Yerli Plaka" ile fazlasıyla alacağınızı ve sırf bu sorumluluktan dolayı herşeyi bu kadar detaylı düşünüp, herşeyini verdiği albümü yaptığını söylüyor. Bu albümde çok ciddi sanatçılarla düetler var .

Yerli Plaka'nın beatlerini Roka , Ayhan Sayıner ve Almanya , Hollandadan Beatmakerlar hazırladılar.

Albümün ilk klibi ise Yerli Plaka şarkısına Almanyada bu konuda uzman bir ekip tarafından senaryoya özel hazırlanmış bir sette bu ay içinde çekilecek.

Arkadaşlar hepimiz sabır taşına döndük ama inanın beklediğinize değecek herşey. Albümün çıktığı gece geç saatte Understation her zaman yeni albüm çıkışlarında yaptığı gibi tüm Yerli Plaka'nın tanıtımını sabaha kadar yapacak.Yurtdışında ve uzakta olan arkadaşlarımızda bu sayede Yerli Plaka'yı ön dinleme imkanına sahip olacaklar. Korsan meselesi için fazla söylenecek söz yok artık. Zannederim bu camianın en büyüklerinin verdiği demeç ve yazdığı yazıları okumuşsunuzdur?...Bu yüzden daha fazlada söylenecek bir söz yok.Bu kadar yoğun ve uzun sürede harcanan emeği çalmak için yol yapanların, bahane üretenlerin Allah zaten belasını veriyor tek tek. Hırsız her konumda hırsızdır, şerefsizdir... Gerisi vicdanınıza kalmış ? Ama bu tarz link yayınlayan ve dağıtanlar hakkında ciddi kanuni girişimlerde bulunulacaktır. Isteyen istediği proxy ve ip'yi kullanabilir unutmayın ki hepsinin kaydı mevcut. Ve eser hırsızlığı ciddi bir suçtur!!! Bana bişi olmaz, beni yakalayamazlar, yerim ben interneti diyenler bu cesaretlerinin de neticesine katlanmak zorundadır. Çok yakında Yerli Plaka'da görüşmek üzere...

Fatih


31 Aqustos 2oo6 'da Çıkacakmı$ Sanırım

Hade HayırLısı OLsun