SanDisk, 8 Gigabaytlık flaş belleğe sahip yeni bir MP3 çalar piyasaya sürerek bu alanda bir rekora imza attı. Flaş bellekli bir MP3 çalara göre oldukça yüksek depolama alanıyla dikkat çeken ürün 2 bin şarkıyı hafızasında barındırabiliyor. Düşük fiyatıyla da dikkat çeken ürüne karşı MP3 çalar piyasasının lideri Appleın nasıl bir strateji geliştireceği ise merak konusu.

Flaş bellek piyasasının önde gelen isimlerinden SanDisk, yüksek kapasiteli bir MP3 çalar piyasaya sürerek bu alandaki rekabeti bir adım ileri taşıyor. Flaş bellek tabanlı bir MP3 çalar için oldukça yüksek sayılabilecek 8 Gigabayt gibi bir depolama alanına sahip olan Sansa e280in kapasitesi 2 GBlık bir MicroSD kartla 10 GBye kadar da çıkarılabiliyor. Ürün, fiyat/kapasite dengesine göre değerlendirildiğinde, Appleın aynı kulvardaki popüler ürünü iPod Nanoya göre önemli avantajlar sunuyor.

Ürün, Sansa ailesinin önceki üyelerine göre daha ılımlı bir dijital hak yönetimi sistemi kullanıyor. e280 kullanıcıları istedikleri MP3 veya WMA formatındaki müzik dosyalarını yanlarında taşıyarak dinleyebiliyorlar. Sansa e280nin diğer özellikleri arasında dijital bir FM radyo alıcısı bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca, radyodan veya mikrofonu sayesinde dışarıdan ses kaydı yapabiliyorlar.

Flaş bellekler, bazı MP3 çalarlarda bulunan sabit disklere nazaran daha az kapasite sunuyorlar. Fakat bunun yanında, düşük enerji tüketimi sayesinde kullanıcılar aygıtlarını daha rahat bir şekilde kullanabiliyorlar.

Sansa e280in SanDisk tarafından açıklanan fiyatı 249 dolar. Appleın 4 GBlık iPod Nanosu da aynı fiyattan satılıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 489
favori
like
share
eBRa Tarih: 23.08.2006 21:14
harika ellerine sağlık
CADIKIZ Tarih: 23.08.2006 17:43
[COLOR=coral]konunun basligi nedir kiz anliyamadim :20: