Japonya'da düzenlenen 15. Dünya Basketbol Şampiyonası'nda (C) Grubu'nda mücadele eden (A) Milli Basketbol Takımı, grubundaki 4. maçında Katar'ı 76-69 yendi ve 4. galibiyetini elde etti.
Her iki takımın da savunmada açıklar vererek başladığı karşılaşmada, pota altından etkili olan Katar karşısında Cenk, Kerem ve Ersan ile skor üreten Türkiye, ilk 6 dakika içinde 10 sayılık farka ulaştı: 19-9.

Cenk, Engin ve Ersan ile dış şutlardan, Kerem ile de pota altından sayılar üreten ay-yıldızlılar, oyunun kontrolünü elinde tuttu ve ilk çeyreği 27-16 önde geçti. 2. periyoda hızlı hücumlardan sayılar bularak giren Türkiye, Kaya ve Engin´in etkili oyunlarıyla 2 dakika içinde farkı 16 sayıya kadar çıkardı: 36-20.

İlk yarıyı 49-35 önde kapattık
Sert savunmasıyla Katar'a 5 dakika süresince sadece 3 sayı atma şansı tanıyan Türkiye, hücumda da yüksek yüzdeyle oynadı ve 17. dakikaya 47-23 üstün girdi. Bu dakikadan sonra konsantresini kaybeden ve basit hatalar yapmaya başlayan Türkiye karşısında, 3 dakika içinde 12-2´lik seri yakalayan Katar, farkı biraz olsun azaltsa da devre 49-35 Türkiye lehine tamamlandı.

Katar, 3. çeyrekte dış şutlarla farkı kapatmaya çalışırken, pota altını iyi kullanan ve hızlı hücumlarla sayılar üreten Türkiye, yaptığı başarılı savunma sonrası 6 dakikada rakibine sadece 2 sayı atma şansı tanıdı ve 26. dakikada farkı 24 sayıya kadar çıkardı: 61-37.

Rakibi karşısında rahat bir oyun ortaya koyan Türkiye, Engin ve Hakan'ın sayılarıyla çeyreği 65-49 önde geçti. Skor açısından oldukça kısır geçen son çeyrekte, takımlar 3 dakika içinde yalnızca 3'er sayı üretince 33. dakika 68-52 Türkiye lehine geçildi.

Saeed ve Abdulrahman'ın sayılarıyla 9-2'lik seri bulan Katar, 38. dakikada farkı 9 sayıya kadar (70-61) indirmeyi başardı. Ön alanda yaptığı baskıyla farkı daha da kapatmaya çalışan Katar karşısında akıllı oynayan Türkiye, karşılaşmadan 76-69 galip ayrıldı.

İbrahim ve Serkan oynamadı
Milli Takım'da sakatlıkları bulunan İbrahim ve Serkan, Katar ile yapılan grubun 4. maçında forma giymedi. Brezilya maçında dizinden sakatlanan ve kasığındaki rahatsızlığı da nükseden Serkan ile dün sabah idmanında topa basarak bileğini burkan İbrahim, Yunanistan maçı düşünülerek riske edilmedi ve teknik kadro tarafından Katar karşısında oynatılmadı. Bu arada Serkan'ın da İbrahim´in de yarın Yunanistan ile yapılacak grup birinciliği maçında oynayabilecekleri öğrenildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 573
favori
like
share