Sıcak para geldiSıcak para arayan Beşiktaş yönetimi, yüzde 2.5'luk hisse satışından sonra bir 2.5'luk satış daha yaparak 3 milyon YTL'yi kasasına koydu. Böylelikle eski başkan Serdar Bilgili döneminde yapılmış olan yüzde 15'lik Beşiktaş A.Ş hisse satışından sonra başkan Yıldırım Demirören yönetimi de toplam yüzde 5'lik bir satış yaparak 6 milyon YTL gelir elde etti. Böylece Beşiktaş A.Ş hisselerinin yüzde 20'si elden çıkmış oldu. Siyahbeyazlı yönetim, önceki gün de büyük umutlar bağladığı Fulya Projesi'nde yapılacak bloklar için iki şirketle kiralık anlaşması yaptı. AcıbademHastanesi ve Real Marketler Zinciri'yle gerçekleştirilen 25'er yıllık anlaşma karşılığı Beşiktaş kulübü aylık 300'er bin dolar kira alacak.

RİCARDİNHO'YA SERVET
Bu sezon transferin en hızlı takımı olan siyah beyazlılar, özellikle son transfer Brezilyalı yıldız Ricardinho'yu alarak kasasına büyük bir yük daha getirmişti. Brezilyalı futbolcu için kulübü Corinthians'a 1 milyon 750 bin dolar bonservis bedeli ödeyen yönetim, bu miktarı da ilk sattığı yüzde 2.5'luk hisse satışından karşıladı. Brezilyalı yıldız da Beşiktaş'tan 1 yıl için 1 milyon 750 bin euro alacak. Kartal, Bobo ve Nobre'nin bonservisi için de 5 milyon euro ödeyecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 666
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 13.09.2006 22:35
Paylaşım için teşekkürler... :85:
tncy Tarih: 24.08.2006 11:03
umarım başarı gelir yoksa beşiktaşımız çok büyük çıkmaza girer
ReiS Tarih: 24.08.2006 10:20


Beşiktaşın, dünyaca ünlü Brezilyalı oyuncu Ricardinhoyu renklerine bağlaması, takımın Avrupadaki prestijini arttırdı. Yönetimin ciddi bir çalışma sonucunda Corinthians takımından transfer ettiği Brezilyalı yıldız, Beşiktaşın ismini bir anda Avrupanın spor gündemini yerleştirdi. UEFA resmi sitesi Beşiktaşın önemli bir oyuncuyu aldığını yazarken, birçok internet sitesi de bu haberi flaş olarak duyurdu. Delgadodan sonra Ricardinho gibi üst düzey bir oyuncuyu alan Beşiktaşın popülaritesi artarken menajerler de birçok ünlü ismi önermeye başladı. Menajerler, ünlü oyunculara; bir yabancı kontenjanı daha bulunan Beşiktaş için teklif götürürken, Ricardinho, Kleberson, Delgado gibi süper oyuncular var. şeklinde ön bilgi vererek futbolcuları ikna etmeye çalışıyor.

Beşiktaşın talip olduğu Barcelonalı Edmilsonun da Ricardinhonun transferinden sonra kiralık olarak oynamaya sıcak baktığı öğrenildi. Klebersonun da Siyah-Beyazlı takımın formasını giymesinin, bu transferi kolaylaştıracağı belirtilirken, en büyük sorunun para olduğu ifade edildi. Yönetimin Edmilsonun alacağı ücreti makul bir seviyeye çekmeye çalıştığı kaydedildi.