The Sentinel

Vizyona Giriş Tarihi
01.09.2006

Türü
Macera

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
108 dakika - 2006

Yönetmeni
Clark Johnson

Oyuncular
Michael Douglas
Kiefer Sutherland
Eva Longoria
Martin Donovan

Senaryo
George Nolfi

Müzik
Christophe Beck

Görüntü Yönetmeni
Gabriel Beristain

First Ladynin koruması üzerine tehlikeli oyunlar&

20 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanının hayatını kurşunların önüne atlayarak kurtaran Pete Garrison, Amerikan Gizli Servisinin gözde ajanlarındandır. İş arkadaşlarınca çok sevilip sayılır. Kariyerinin bundan sonraki kısmını başkanın eşinin yakın ve özel koruması olarak sürdürmüştür.

Garrisonun içinde yaşadığı kodlar, hiyerarşi, planlar, harita ve prosedürler dünyasında, yalnızca gizli olan açığa çıkarsa tehlikedir. Petein ajan arkadaşlarından Charlie Merriweather, kendisiyle oldukça kritik ve gizli bir bilgiyi paylaşmak ister; ama Garrison ile bir araya gelemeden öldürülür. Soruşturmayı yürütmek Gizli Servisin en iyi ajanlarından; kısa süre önceye kadar Garrisonın çok yakın arkadaşı olan David Breckinridgee verilir.

Garrison, şüphesiz en iyi koruma ajanlarındandır. Breckinridge, araştırmasında tamamen tarafsız kalmaya çalışmakta, sadece delillerle iz sürmektedir; ancak Garrison ile aralarındaki husumet nedeniyle de bunu başaramamaktadır. Breckinridge, Garrisonın karısıyla birbirlerine aşık olduklarına inanmış ve bu yüzden boşanmıştır. Oysa, bu gerçek değildir.

Yeni mezun, sert ve hırslı genç ajan Jill Marin ise, mezuniyetinin ardından Gizli Servisin en iyi araştırmacısı olduğu söylenen Breckinridge ile çalışmak istemiştir. Birlikte Başkana yapılacağı düşünülen Gizli Servis suikastini ortaya çıkarmaya çalışacaklardır. 141 yıldır böyle bir şey olmamıştır ama delillerin bir şekilde Garrisonı işaret etmesi, onu şüpheli konuma sokar. Garrisonı şüpheli haline getiren her kim ise, onun kimsenin bilmediği büyük bir sırrı olduğunu ve bunu saklamak için her şeyi yapacağından haberdardır. Garrison, peşinde Breckinridge ve Marin ile, hem başkanın hayatını, hem de kendi hayatını kurtarmak için büyük bir kovalamaca içinde bulur kendisini&

Tarih boyunca ilk kez Gizli Servis içinden biri Başkanın hayatını tehlikeye sokuyor ve First Ladynin koruması üzerine oyunlar oynayarak onu suçlu gösteriyor Fedai, Başkan ve First Ladynin hayatını kurtarmak için and içen Gizli Servis ajanlarına ait politik bir gerilim ve aksiyon filmi. Clark Johnsonın yönettiği filmin başrollerinde Michael Douglas (Pete Garrison), Kiefer Sutherland (David Breckinridge), Eva Longoria (Jill Marin), Martin Donovan (William Montrose), Kim Basinger (First Lady) ve Ritchie Coster kamera karşısına geçmiş. Gerald Petievichin hikayesinden perdeye uyarlanan filmin senaryosunu George Nolfi kaleme almış. Müziklerse Christophe Beck imzası taşıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:24
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 29.08.2006 14:14
anladıysan sorun deil arkadaşım zamanla ögrenirsin zaten
wasabidead Tarih: 29.08.2006 13:13
yanlis bise yaptim ama bende anlamadim :79:
ozlems_o Tarih: 29.08.2006 10:51
wasabidead

:20: bu ne demek şimdi


abi film için teşekkürler
wasabidead Tarih: 28.08.2006 23:13
wasabidead