IV. Leyla Gencer Şan Yarışmasının 28 Ağustos Pazartesi günü yapılan yarı finalinde, 3ü Türk olmak üzere 7 yarışmacı finale katılmaya hak kazandı.Yarışmanın finali ve ödül töreni, 30 Ağustos Çarşamba akşamı Aya İrini Müzesinde gerçekleşecek.Leyla Gencer Şan Yarışmasının 28 Ağustos Pazartesi günü yapılan ve 14 yarışmacının katıldığı yarı finalinde 7 finalist belirlendi.3Ü TÜRK 7 FİNALİST

Yarışmanın finalinde; Simge Büyükedes (soprano / Türkiye), Asude Perihan Karayavuz (mezzosoprano / Türkiye), Nino Machaidze (soprano / Gürcistan), Eleonore Marguerre (soprano / Almanya), Teresa Romano (soprano / İtalya), Francesca Ruospo (soprano / İtalya) ve Burcu Uyar (soprano / Türkiye) yarışacaklar. Leyla Gencer Şan Yarışmasının 30 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.00de Aya İrini Müzesinde gerçekleşecek Final Konserinde yarışmacılar jüri tarafından belirlenen aryaları, jüri ve izleyicinin karşısında seslendirecekler. Finalistlere, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Leyla Gencer Şan Yarışmasının final gecesinde toplamı 23.500 Euroyu bulan ödüller, jürinin kararları doğrultusunda sahiplerini bulacak. Haziran ayında La Scalada oluşturulan ön eleme jürisi, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 162 başvuruyu değerlendirdi ve İstanbuldaki elemelere katılmaya hak kazanan yarışmacıları belirledi. 26 ve 27 Ağustosta yapılan çeyrek finaline katılan 14 ülkeden 35 yarışmacıdan 14 tanesi yarı finale katılmaya hak kazandı. Uzun bir aradan sonra yeniden düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması, TC Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Tanıtım ve Kültür Genel Müdürlüğünün önderliğinde; Doğuş Grubu ve Garanti Bankasının sponsorluğunda, Borusan Holdingin katkılarıyla İKSV ve La Scala Tiyatrosu Sahne ve Gösteri Sanatları Akademisi Vakfının işbirliğiyle gerçekleşiyor.

BİLETLER HAKKINDA...

IV. Leyla Gencer Şan Yarışmasının final gecesinin biletleri, Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi (216) 556 98 00,ve İKSV binasında satılıyor. Bilet fiyatları final gecesi için 75 YTL (balkon), 40 YTL, 20 YTL ve 10 YTLden (öğrenci) olarak belirlendi.

Edit: By Lazmafia61
Baska Site Adresi Yazmak Yasak

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 664
favori
like
share