Özlem Hakkında Sözler - Özlemle İlgili Sözler Hakkında - Özlem Nedir - Özlemle İlgili Sözler
Bak yorgun gözlerime. Adeta yeniden açmaya susamış güllerin kokusu saklı.Vyeniden dogmaya can atan güneş kadar heyecanlı.bir bülbülün dilinde can bulmaya çalışan nota gibi.Öyle ya çocuklugumun özlemi.

Benim özlemim saklanmış katil gecelere.adte saklambaç oynamak isteyen çocuklar gibi.öyle ya benim özlemim bir çocuguın dilinde verdigi sözdür. KENDİSİ KADAR MASUM OLAN.

özlem nedir bilen var mı.kerem misali dokunmandır sazının bam teline.yorgun bir savaşçının kılıcındaki asalet gibi...özlem sevdiginin nefesiyle solumandır. AŞK MİSALİ.

ÖZLEM NEDİR BNİLEN VAR MI??
İSHAK SAKA


****************
ÖZLEM ...

Ağır ağır hareket eden adımlar .Bilinmezliğe sürüklenen yaşam ve yarına bozuk bir fenerle ışık tuttuğum umutlar. Özlemle yoğrulur kalp, sonsuzluğa ulaşmak için çabalayan günüller .... Birini özlüyorum tarifi yapılmaz .Geceler sırdaşım oluyor bilmediğim birene olan özlemimle sürükleniyor koskoca karanlık.Özlem neydi kime duyulur nedir ve böyle binlerece kafamı karıştıran sorular.Özlem ne ola ki . Bir sevgilinin maşuku için binbir çileyle çektiği ızdıraplar mı? yoksa kendisini çöllere vurup leylasını arıyan mecnunun bağrında yanan aaşk mı? yok yok bu böyle olmaz . Her geçen ay bir önce ki ayı özlüyor .Toprak yağmuru , güller bülbülü ,yollar yolcuyu ,gece gündüzü özlüyor .Ve bir de bu kalp birini özlüyor . hiç bilmediğim tuhaf bir duygu var çarpan kalbimde . vuslata özlem ,sevdaya özlem ,güzelliklere özlem ve öze özlem .. haykırmak geliyor içimden bir türlü haykıramıyorum .kabuslar bölüyor uykularımı .geceler nöbet tutuyor odamda ,loş bir ışık ziyarete geliyor . özlem vardır ebede ,özlem vardır hiç bilmediğin birine ama yine tükenmeyen bir boşluk sarıyor insanı ......

alıntıdır

***************
Bir umuttur özlem
Uzak yürekleri
Bir birine tutturmak
Sıkı sıkı sarılmak
Kopmadan kalbe yapışmak
Bir umuttur anlık zamanda
Sevdiğini elini tutmaya çalışmaktır özlem

Orhan Eren Uncu

***************

HER SATIR BİR ÖZLEM

Hakka özlemdir sema
Pervanedir kalp canana
Aylar özlem günler özlem
Sensiz geçen gecem özlem
Mecalim özlem halim özlem
Hasretin kendisi özlem
Güle özlem yare özlem
Sevdaların kendisi özlem
Feleğin işine ne karışırsın
Günahların başı özlem
Tutuşup yanmak özlem
Sılanın kendisi özlem
Gurbeti ne sanırsın
Mektubun kendisi özlem

Hakan ÖZBAY

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2395
favori
like
share
ZELAL Tarih: 13.07.2011 12:26
[COLOR="Pink"]


ÖZLEM-İ ÖLÜM

Yine döküyor gözler incilerini...
Yitiriyor yine insan yaşam sevinçlerini...
Yalnız kalmak istediğini söylerken,gözyaşları ısrarlı bir şekilde akıyor küçük kızın.Hiçbir şey ilişmez artık gözüne,her yer buğulu...Kız defalarca bağırıyor,haykırıyor,tabi ki hıçkırıklara boğuluyor...Karşısında ise ağıtlar,acı sözler döken bir kimse;küçük kız için artık öyleydi.Kimseydi...Tüm sözler nafile,kız hıçkırık seslerinden başka ne duyabilirdi ki?Yalnız kalmak istediğini son söylediğindeyse,aldığı karşılık,"Yalnızlığınla boğul",oldu.Saatlerce akan inciler bitmek bilmiyordu.Kız yorgundu,kız hırslıydı,kız mutsuzdu ve kız artık yalnızdı.Aklından kötü şeyler geçirmeye engel olamıyordu.Bunların arasına istemesede ölüm girmişti.Kız aslında ne yaptığını,ne istediğini bilmezcesine bir şeyler karalıyordu defterine.O günden,o saniyelerden sonra yalnızlık kızın en kadim dostuydu,ölümse özlemi...
ZELAL Tarih: 13.07.2011 12:24
ÖZLEM-İ ÖLÜM

Yine dinmek bilmiyor gözyaşları.Akmıyor olsalar bile,içten dökülüyorlar.Yüreğimin kırılmamasına engel olamıyorum.En fazla gözlerimdeki incilerin dışarı çıkmamasını
sağlayabiliyorum.Ama bunu sağlasam ne fayda;içten dökülüyorlar,yürek ağlıyor...
Yaşadığı en büyük yalnızlığı yaşadı bugün küçük kız.Kendinden çok başkaydı bugün...
Yalnızlığın büründürdüğü bir görünüş olsa gerek....Tüm bu yalnızlığa rağmen aklından çıkmıyordu o gülümseyiş.Kendi elleriyle itmesine rağmen,küçük kız o gülümseyişe hasretti.
Yüreği bir ikilemin ortasındaydı.Zaman ilerledi ve ufacık bir ışk ilişti gözüne.Belki de yalnızlığına,hüsranına son verecekti o ufacık ışık...O ufacık ışık,belki dünyasını aydınlatan kocaman ve parlak bir dolunay olacaktı.

Küçük kız bekleyişte...