Kopma noktasının 'cuma' gecesine rastlayan bölümünde haz, hız ve his kelimelerinin yoğunluğunda yastığıma gömüldüm. Uyandığımda binbir keyif içeren sabah şeriflerine 'merhaba' dedim. Akşamdan kalan mutluluğumun devamı için bir sürü gazete siparişi verdim. Spor sayfalarını tatlı dokunuşlarla bir gece evvel yaşadıklarımı bir de okuyarak yaşamak için araladım. Birden suratım düştü. 3-1 kazanmış bir takımın ardından yazılanlar komik ve düşündürücüydü. Burak'ın elle düzeltip attığını yalnızca üç Konyalı'nın gördüğü golü, geçen sene Anelka'nın elle attığı ama bütün dünyanın gözü önünde işlenen cinayetle denk tutan, üstüne de özür bekleyen bir zihniyetle karşılaştım. Siz özür dilemiş miydiniz sayın Özdemir? Beşiktaş camiasının isyan sesi belki o elle atılan gole rastlamıştı ama haykırışlarımızın tek nedeni; 3 sezondur devamlı bize rastlayan adaletsizliklerdi.

Düşünün sayın Özdemir!
"El değmemiş temiz bir lig istiyoruz" flamasının ana temasını bize soracağınıza bütün kulüplerin o flamayı size karşı niye açtığını oturup düşünmenizi rica ederiz sayın Nihat Özdemir. Bab-ı Ali duayeni olarak gördüğüm bir gazeteci büyüğüm, 30 bini aşkın kişinin yüreğini ve sesini hiçe sayarak hala geçen senenin kırıntılarıyla uğraşmakta. "Gol gol gol" tezahüratına burun kıvırıp, futbolculara olası bir yağmurda şemsiye hazırlamakta. O ses 'Beşiktaşlıyım' diyen herkesin tüylerini diken diken etmekte. O yüzden bu görüşünüze katılamıyoruz sevgili Attila (Gökçe) ağabey... Başka bir yazıyı okuduğumda az evvel düşen suratımı aramaya başladım. "Korkutmaz bizleri musalla taşı'' diye başlayan tezahüratın "Ne biçim'' olduğunu, "bununla futbolcular asla motive olamaz'' yorumlarını okudum. Futbolcular ölümden korkarmış, ters etkilenirlermiş ve daha niceleri. Türkiye Kupası finalinin uzatmalarında 2-2 giden maçta bu tezahürat tam 25 dakika söylenmiş, bütün Türkiye televizyonda ibretle izlerken Beşiktaş o motivasyonla üçüncü golünü atmıştı. Beşiktaş'ı "iyi'' takip etmenizi rica ederiz sevgili Faik (Gürses) ağabey... Mamafih her insan gibi bana da devamlı mutluluk düşmedi ve ben hala düşen suratımı arıyorum...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 582
favori
like
share
cüneyt788 Tarih: 06.10.2006 19:59
sağol
ugly__king__ Tarih: 13.09.2006 22:41
Paylaşım için teşekkürler... :85:
MerLyn Tarih: 04.09.2006 09:57
) GüLmekten Kendimi aLıkoyamıyorum Turkiye'yi Gec 3 yasindaki cocuk tanir Yurt Dısında BiLe Tanınan ÇARŞI 'nın Lideri ALen 'i tanımıyosan Tanımadıgın Biri Hakkinda'da yorum yapma !... Yada Yorum'u bırak SacmaLama bi zahmet Anca bu sekiLde Laf atarak Kendinizi tatmin etmeyin.!
ReiS Tarih: 03.09.2006 22:28
ÖgrenirLer Aqbisi Takma
1903bjk1903 Tarih: 03.09.2006 12:06
ögrenecek reis abisi?
ReiS Tarih: 02.09.2006 11:35
Fenerin Elle Gol Atmasi .. SAdece Beşiktaş icin mi gecerli idi? 17 Futbol Takiminida İlgilendiriodu Kendi basinada Harekete Gecse Bisi olmayacakti Olmadida Gecen Sezon Elle Gol Atan Takim Su aNda İsyanda Ne olacak Onada Bisi oLmayacak..

Alen Markaryan Kim oldugunu biliyormusun ?
Poseidon Tarih: 01.09.2006 09:37
Beşiktaş camiasının isyan sesi belki o elle atılan gole rastlamıştı ama haykırışlarımızın tek nedeni; 3 sezondur devamlı bize rastlayan adaletsizliklerdi.


Madem Beşiktaş kendisine yapılan adaletsizliklere en sonunda dayanamayıp isyan etti. Peki neden kendi başına hareket etmedi de birkaç takımla koalisyon kurma ihtiyacını hissetti. Yoksa kendi haklarını kendileri savunmaktan acizler mi? Bu kendini açıklama yapmak zorunda hisseden bir yazarın saçmalamasıdır. Tabi bu benim görüşüm.

(Yazdığım yazıların Beşiktaşla veya Reis kardeşimle ilgisi yoktur. Sadece konuşmayı bilmeyen bu yazara bir eleştiridir.)